Ajutati-ma! Există șanse să fiu însărcinată ?

26-07-2017
Abcdefg123
Nu este medic/terapeut
Abcdefg123
Bună ziua !
Am avut un contact sexual acum 10 zile și altul acum 3 zile. Am folosit prezervativul (dar am făcut și fără, dar el nu a ejaculat in mine )
Acum am racit "jos" : mă dor ovarele, mă ustura când urinez, trebuie să merg des la toaletă și am ametit azi.
Există șanse să fiu însărcinată ?
Va rog, ajutati-ma!
3 comentarii
0
26-07-2017, ora 20:54
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Bună seara!
Simptomele descrise par ale unei infecții urinare. Dar infecția urinară și sarcina sunt două lucruri total diferite. Pentru infecția urinară fă rapid o urocultură, pentru a se stabili de ce e provocată, pentru că infecțiile urinare netratate la timp se pot croniciza și se rezolvă mai greu, iar ca să nu mai stai cu teama unei sarcini, ia un test de sarcină de la farmacie.
0
27-07-2017, ora 22:49
Abcdefg123
Nu este medic/terapeut
Abcdefg123
Amețeala este din cauza răcelii?
0
28-07-2017, ora 09:59
Psihologie, București
Amețeala poate avea și alte cauze. De aceea e nevoie să mergi la medic pentru a pune un diagnostic sigur.
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.