ajutati-ma

17-01-2008
titti2007
Nu este medic/terapeut
titti2007
am o mare problema.sunt casatorita de 2 ani.facem dragoste in fiecare zi si nu reusesc sa am orgasm.eu ma simt foarte bine in schimb el are alta parere.a incercat in toate felurile sa ma ajute.poate e faptul ca ma gandesc prea mult la asta si de aia nu reusesc nu stiu ce sa fac.ahh si inca o chestie nu reusesc sa ejaculez.ma usuc si asta ma impiedica sa am o penetrare usoara
7 comentarii
0
18-01-2008, ora 00:00
tinuta
Nu este medic/terapeut
tinuta
Draga titti2007 sa sti ca m-am confruntat si eu cu aceeasi problema ca a ta. La fel ca si tine ma simteam bine dar. ceva lipsea - orgasmul. Nici nu stiu cum sa incep, parca mi si rusine dar am reusit pana la urma sa reusesc sa ajung la orgasm. Nu eram casatorita dar am avut un prieten cu putin mai multa experienta care la randul lui a mai avut o prietena care la fel nu reusea sa ajunga la orgasm. Ea (adica fosta lui prietena) a fost la medic si medicul ia "recomandat " pe langa actul sexual propriuzis si mangaierea zonelor excitante(sani, clitoris). La fel am facut si noi si.a mers. Nu stiu cat am fost de explicita dar daca mai vrei amanunte te mai pot ajuta cu cea mai mare placere. Sa auzim de bine, oricum astept vesti.
0
18-01-2008, ora 00:00
tinuta
Nu este medic/terapeut
tinuta
Aaaaam uitat ceva. Pentru chestia cu uscaciune puteti folosi lubrifiantii existenti in farmacii, este neaparata nevoie de asta pt zona sensibila a clitorisulul si vaginului astfel nu o sa simti placere decat durere, e de o importanta mare sa fi umeda in aceste parti ale corpuli pe tot parcursul actului sexual.
0
18-01-2008, ora 00:00
titti2007
Nu este medic/terapeut
titti2007
iti multumesc mult pt ca mi-ai raspuns.esti o dragutza.problema cea mai mare e ca nu ma ud si sotul meu crede ca nu ma simt bine cand facem dragoste daca nu ma ud.ca nu ma excit.el se simte rau pt chestia asta.nu stiu cum sa ii explic ca nu e asa si ca faptul ca nu ma ud nu inseamna ca nu ma simt bine cu el.cred ca e o chestie pshicologica.pt ca de fiecare data cand facem dragoste ma gandesc numai la asta si nu reusesc sa traiesc clipa.mi-ar face placere sa mai vb -.iti multumesc din suflet.aveam nevoie (si am inca acum ) sa vb cu cineva.te-am pupat
0
21-01-2008, ora 00:00
Urs
Nu este medic/terapeut
Urs
Ai probleme cu glandele Bartholin dar cu ajutorul unui medic se poate rezolva
0
13-02-2009, ora 15:05
roxanacarcu
Nu este medic/terapeut
roxanacarcu
sotul tau ar trebui sa-ti faca sex oral ca preludiu. se rezolva lubrifierea si poate ajungi si la orgasm in acest fel
0
19-02-2009, ora 18:13
Chris_Deea
Nu este medic/terapeut
Chris_Deea
buna...am si eu aceeasi problema, ma simt f bine in timpul actului sexual insa nu ma ud si nici nu ajung la orgasm...prietenul meu este innebunit pentru k nu stie ce sa mai faca... de mentionat este faptul k inainte sa-mi incep viata sexuala nu aveam nici o problema cu lubrefierea...ba chiar ma udam prea mult (dupa parerea mea) insa de la un timp, pur si simplu s-a oprit.folosim un lubrefiant insa nu e k cel "natural" k sa nu mai vb de cat de incomod e sa tot pui pt k la un moment dat aceasta se usuca... vreun sfat, ceva... ascult cu cea mai mare placere.ms!
0
05-03-2009, ora 23:11
te iubesc
Nu este medic/terapeut
te iubesc
te iubesc

Exista o tehnica secreta numita CONTINENTA SEXUALA, aparuta cu multe sute de ani in orient, dar acum incepe sa fie cunoscuta si in occident.

Aceasta tehnica permite ambilor iubiti sa obtina starea de orgasm prelungit

Daca ai intrebari referitoare la aceasta tehnica as putea sa te ajut.

Poti sa-mi scrii daca vrei -

Scriu o carte la acest moment despre CONTINENTA SEXUALA, si intrebarile tale m-ar ajuta foarte mult pentru ca nu vreau sa scap nici un subiect de interes din partea voastra, a viitorilor cititori.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Absența plăcerii în timpul actului sexual
  • Tipuri de orgasme
  •