Virginitate

22-11-2018
Anonimmmmmmmm
Nu este medic/terapeut
Anonimmmmmmmm
Buna ziua. Am o nelămurire.. din curiozitate m am uitat la deschiderea vaginala si am observat in partea dreapta a himenului, care este inelar(cred), o turnură ca sa spun asa care merge pana la baza. Despre ce credeti ca este vorba? Multumesc anticipat!
3 comentarii
0
22-11-2018, ora 22:26
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Buna seara

Nu cred ca este nici o problema, probabil asa arata zona ta genitala. Daca totusi situatia te nemultumeste in continuare poti merge la un control ginecologic pentru a te convinge ca totul este in regula.
0
02-01-2022, ora 11:15
Elena-90
Nu este medic/terapeut
Elena-90
Buna prietena mea are o problemă este virgină dar se confruntă cu o frica foarte mare de durere, soțul ei vrea un copil pana acum a înțeles situatia dar deja este prea mult timp ea are 29 de ani dar frica de durere nu o lasa sa întrețină relații sexuale, ce ar putea face sa documentat si a auzit ca exista deflorare chirurgicală, ??
0
21-01-2022, ora 17:40
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
Chiar daca o sa apeleze la deflorare chirurgicala, din ce spui Elena e destul de probabil ca teama ei de durere sa persiste si dupa ce o sa fie deflorata pe aceasta cale. Mult mai util ar fi sa apeleze la sprijinul unui psihosexolog.

Dr Rares Ignat
Terapeut de cuplu – Psihosexolog
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce este un tuseu vaginal?
  • Ce este secreția vaginală?
  • Ce este uscăciunea vaginală?
  • Secrețiile vaginale
  • Dușurile vaginale – benefice sau nu tocmai?
  •