Orgasm prin sex oral vaginal

14-05-2022
ionutneculae2000
Nu este medic/terapeut
ionutneculae2000
Partenera mea a avut o problema medicala in urma careia i-a fost amputat clitorisul. Isi doreste foarte mult sa o aduc la orgasm prin stimulare vaginala cu limba (cunilingus). Intrebarea mea este daca este posibil sa aduci o femeie la orgasm prin aceasta metoda, folosind doar limba ?
3 comentarii
0
14-05-2022, ora 16:36
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Buna ziua,

Nu aveti limba atat de lunga pentru a ajunge la renumita zona H care ar putea sa-i dea un orgasm. Puteti linge doar intrarea in vagin, lucru care probabil este insuficient pentru a produce un orgasm. Ca solutie ajutatoare puteti incerca cu degetele sau, si mai bine, cu un vibrator. Asta, desigur, ca o alta varianta fata de sexul normal, in care folositi propriul penis.
0
16-05-2022, ora 16:42
ionutneculae2000
Nu este medic/terapeut
ionutneculae2000
Cu propriul penis nu am reusit pentru ca pana reusesc sa o aduc pe ea la orgasm ajung sa ejaculez, vibratorul spune ca il poate folosi si ea dar nu o incanta foarte tare.
Daca mi-as pune un piercing in limba iar femeia ar sta cu picioarele desfacute si sa incerce sa isi desfaca orificiul vaginal cu degetele credeti ca as avea vre-o sansa sa reusesc?
0
16-05-2022, ora 19:16
360
Nu este medic/terapeut
360
nu o ajuta vibratorul dar o ajuta piercingul... tare destept esti.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: