Ajutati-ma va rog!

18-07-2011
Gitanamano
Nu este medic/terapeut
Gitanamano
de cateva zile am o problema...ma manaca interiorul vaginului labiile si clitorisul aceasta mancarime fiind urmata de usturime.La aceste simtome se adauga un lichid urat mirositor si abundent iar labiile mari mi sau unflat.eu lucrez de dimineata pana seara in fiecare zi si nu am avut cum sa ajung la ginecolog.va rog ajutatima.
4 comentarii
0
18-07-2011, ora 08:59
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Cauta sa mergi totusi la ginecolog sa-ti recomande un tratament...asa ti se va agrava.
Pana atunci, fa spalaturi exterioare cu ceai de musetel -concentrat- caldut..
EU, asa am scapat...Nu doar, cu tratamentul...sanatate.
0
18-07-2011, ora 10:40
lory italia
Nu este medic/terapeut
lory italia
apa cu bicarbonat iti mai amelioreaza mancarimile dar trebuie sa mergi la ginecolog sa iti dea tratament
cu asa infectii nu e de joaca
0
18-07-2011, ora 10:56
CRIS_LIA
Nu este medic/terapeut
CRIS_LIA
Cu astfel de probleme se confrunta multe persoane, posibil sa fie de vina detergentul intim pe care l folosesti, tampoanele interne sau celelalte, toilette nedezinfectate, eu personal de o viata am facut o obisnuinta clismele o data pa luna cu o lingurita de bicarbonat de sodiu la 1 l de apa calduta, iar la ordinea zilei ceaiul de musetel este sfant spalaturi intravaginale. Astea in cazul in care nu e vb de altceva, control la medic si ceva teste..daca motivul iritatiei e altul
0
18-07-2011, ora 11:05
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Trebuie sa faci un examen de secretie vaginala, ca sa stii exact ce ai..si medicul sa-ti dea tratamentul potrivit..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.