Ajutati-ma, va rog din suflet! probleme dupa Escapelle

05-07-2018
Natasa08
Nu este medic/terapeut
Natasa08
Buna ziua, revin aici cu o noua intrebare. Azi (5 iulie 2018) am avut contact sexual PROTEJAT cu prietenul meu. Tin sa mentionez ca am aproape 18 ani. Stiu, cam tanara, dar am vrut sa experimentam si noi, sa vedem cum e. In fine, deci totul a fost bine si frumos pana in momentul in care minunatul prezervativ Durex Clasic s a rupt, si anume chiar in varf. Eu mereu inainte de a-i pune prezervativul prietenului meu il sterg bine cu servetel umed in caz ca exista lichid pre-ejaculator. A inceput actul, noi am tot verificat din minut in minut daca e totul bine. Ideea este ca inainte cu 10 secunde am verificat daca e ok si dupa aceea am reluat actul pana cand am simtit ca s-a rupt. Prietenul meu si-a retras organul masculin in urmatoarea milisecunda, insa cand l-am atins era uscat, m am uitat cu atentie la el si am simtit ca era uscat (organul masculin). In urmatoarea jumatate de ora am fugit la farmacie, am cumparat PILULA NUMITA ESCAPELLE (60 de lei) si doamna ce a vandut-o a spus ca in primele 72 de ore o pot lua. In fine, am luat o imediat. Si urmeaza partea cu ciclul menstrual: imi vine cam neregulat, uneori a 21-a zi, alteori a 22-a sau a 23-a zi. Ultima menstruatie a fost din 19 IUNIE pana in 22 IUNIE si ar fi trebuit sa vina saptamana viitoare prin zilele 12, 13 IULIE. Din cate am calculat si pe net pe toate site-urile posibile, NU sunt in perioada fertila. Si nici nu aveam scurgerile alea lipicioase, albe.
Intrebari: 1. Am luat Escapelle, cand o sa apara simptomele medicamentului? (greturi, dureri de cap, etc) fiindca au trecut 3 ore si inca nu am nimic din ce scrie la reactiile adverse
2. Am citit pe net ca menstruatia intarzie de la pilula de a 2a zi, insa farmacista a spus ca va veni mai repede. Care dintre variante este cea corecta?
3. Pot oare sa raman insarcinata daca a restras-o in momentul in care s-a rupt, NU A EJACULAT si am luat pastila?
1 comentarii
0
27-07-2018, ora 10:54
Darknessmyoldfriend
Nu este medic/terapeut
Darknessmyoldfriend
Insarcinata nu cred ca poti fi, avand in vedere ca ai luat escapelle...probabil corpul tau incearca sa se regleze dupa pastila...
Acum tu trebuie sa-ti alegi o metoda potrivita pt tine, discuta cu medicul ginecolog
Nu mai folosi Durex..Love sunt mai bune, nu sunt chiar asa alunecoase si nu am avut probleme cu ele...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul