ajutor! ciroza hepatica toxic nutritionala decompensata vascular, varice esofaringiene

06-12-2007
nona1
Nu este medic/terapeut
nona1
Buna ziua! Am speranta ca voi primi un raspuns pana nu va fi prea tarziu. Tatal meu in varsta de 66 ani a fost diagnosticat cu ciroza hepatica toxic nutritionala decompensata vascular, varice esofaringiene st.I + sindrom ascitic, gastroduodenita, spondiloza discartroza lombara/tasare post traumatica L2. Tratamentul indicat la iesirea din spital de acum 4 zile a fost: propanolol 40mg - 2/zi, pentoxifilin 400mg-3/zi, diurex 1/zi, esentiale 6/zi. Va rog sa-mi recomandati un tratament naturist ce se poate lua impreuna cu tratamentul dat la iesirea din spital. A mai urmat tratamentul acesta si anul trecut (diagnosticul initial a fost pus acum 4 ani) insa fara rezultate, din analizele repetate reiese ca boala a evoluat. Am speranta, asa cum am spus si la inceput, ca voi primi un raspuns, in care deja-mi pun multa speranta. Multumesc!
1 comentarii
0
19-01-2008, ora 00:00
marinaalina
Identitate neconfirmată
marinaalina
am mai multi pacienti cu hepatita cronica decompensata in tratament chiar si de cauza virala nu numai toxica si care evolueaza bine.Pentru detalii despre tratament scrie-mi -*



(*modificat de administrator)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici