Ajutor! Scurgeri maronii...

14-07-2017
Anonim9612
Nu este medic/terapeut
Anonim9612
Buna ziua.Am si eu o problema la care as dori sa primesc un raspuns.De obicei am un ciclu menstrual regulat.De aceasta data insa acesta mi-a intarziat timp de 5 zile.In a 4 a zi de intarziere (adica azi)am observat o scurgere maronie.Toate contactele sexuale au fost protejate(cu prezervativ).Am dureri ca cele dinaintea menstruatiei dar aceasta intarzie sa apara.In ultima perioada am fost racita dar nu am urmat un tratament care se poata duce la o dereglare a ciclului.Sunt foarte ingrijorata si as vrea sa stiu despre ce ar putea fi vorba.Am facut si un test de sarcina azi si a iesit negativ. Scurgerea maronie a avut loc dupa ce am facut testul. Poate sa fie vorba de sarcina?
1 comentarii
1
15-07-2017, ora 09:04
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Bună dimineața!
Cel mai sigur e un control la ginecolog. Poate fi și o sarcină, dar nu este exclus sa aveti si o infectie vaginala.
De aceea vă recomand sa consultati medicul ginecolog pentru evaluare( examenul secretiei vaginale, ecografie abdominala sau transvaginala).
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: