Ajutor - durere stomac, scaun moale, greata

15-05-2020
amore_mio
Nu este medic/terapeut
amore_mio
Buna, am o problema cu stomacul si nu pot sa i dau de
Cap. Acum 3 luni am mancat 3 gogosi pe stomacul gol ( nu era prima oara) dupa a inceput sa ma ia o durere de stomac in centru. Aveam si o greata dar nu am vomitat, am luat un no spa si m am linistit in ziua aceea dar a doua zi am inceput sa am palpitatii si febra. M am sperit si m am dus la altex sa iau un pulsiometru sau cum se numeste. Era ok pulsul. A treia zi deja nu am mai suportat si m am dus la elias ( precizez ca aveam si scaun moale neformat dimineata) acolo la elias nu mi au facut mai nimic decat un ekg o radiografie la plamani si analize sange. Toate erau ok mai putin leucocitele care iesisera 10.7. Mi s a spus ca am o viroza si sa iau nurofen si paracetamol 4-5 zile. Am ajuns acasa eu tot faceam febra nu f mare ce i drept 37.5 dar era destul ca sa ma faca sa ma simt molesita. Zilele treceau iar eu eram din ce in ce mai rau : scaun moale neformat zi de zi plus ca am ajuns sa numai pot manca de greata si a inceput sa ma doara stomacul rau fiind gol ( stititi dureri de stomac cand nu mananci o perioada de timp) a inceput sa ma doara in capul pieptului plus in partea stanga simteam cum pulsa ceva cand dormeam mai ales ma trezea din somn. Febra a disparut insa eu nu puteam manca mai nimic de greata si cand ma fortam imi ramanea cumva mancarea in gat si dupa ce reuseam sa ciugul ceva incepeam sa tremur. Din proprie initiativa m am dus la synevo pt analize : helicobacter din sange negativ, intoleranta la gluten negativ, vsh bun, coprocultura plus antigen giardia negativ , tgo tgp f bune. Am mai suportat cateva zile si m am dus de data asta la spitalul militar la urgente : cei de acolo mi au mai facut un ekg a iesit bun, eco inima bun, analize sange si urina, ecografie abdominala. Mi au iesit leucocite in urina 75 mi s a spus sa fac o urocultura cu antibiograma. Mi s a parut f ciudat ca mi a iesit aici bilirubina totala 0.54 iar la elias cu cateva zile in urma 0.9 -aproape de 1 in schimb eu aveam un gust metalic acru ciudat in gura plus arsuri stomacale si nu puteam manca si greata aceea ciudata. Tin sa precizez ca nici la spitalul militar nu prea si au dat silinta : ecografia la abdomen a fost facuta in 10 secunde si stiam ca ar trebui sa scrie la fiecare organ detalii : la mine scrie doar abdomen suplu plus cateva cuvinte pe care nu le inteleg si lama de lichid in fundul de sac douglas ( precizez ca eram la ovulatie). Mi s a prescris controloc sa iau 14 zile, motilium si ursofalk. Am luat controloc dar eu tot am arsuri stomacale, greata, imi fierbe si bolboroseate burta plus ca ma doare cateodata imi pulseaZa in partea stanga in coaste ceva. De ce mi s a prescris ursofalk pentru o luna daca la ecografie nu a aparut ceva la fiere ? Cateodata simt si durere in partea dreapta a abdomenului. Precizez ca scaunu este galben, moale, neformat cu mucus! Luni sunt programata pentru o endoscopie si o ecografi abdominala. Intrebarea mea este s ar fi putut fierea declansa de la acele gogosi ? Plus ca am avut si aceea febra misterioasa cateva zile. Eu nu pot sa ma simt ok de 3 luni. Am amanat endoscopia deoarece a foat aceasta perioda cu covid. Este posibil cei de la sp militar sa mi fi facut aiurea ecografia la abdomen in 10 secunde ? Plus ca mi au zis de leucocitele in urina, am fost la synevo am facut urocultura cu antibiograma si nu am nici o infectie urinara. E posibil ca un ulcer sau o gastrita sa dea scaun moale si galben ? De o saptamana iau si probiotice am mancat si orez 4 zile la rand si scanul meu este tot galben si neformat, astept pareri, multumesc si scuze pt roman!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici