Ajutorr - ma simt foarte rau am o neliniste in corp stare de nervi

06-06-2019
Dianaoa
Nu este medic/terapeut
Dianaoa
Buna seara.. Nu am mai scris nimic pe aici. Am fost si la cardiolog si sunt bine am o inima perfecta mi a spus domnul doctor si mi a recomandat miscare si sa renunt la xanax. De 3 zile ma simt foarte rau am o neliniste in corp stare de nervi ca si cum xanax ul nu isi mai face efectul. Se poate in loc sa ma linisteasca sa ma agite sa ma nevoie de o doza mai mare sau trebuie sa renunt... Doctorul psihiatru mi a recomandat sa maresc doza la 1 g si un antidepresiv, dar nu vreau sa măresc doza sa ajung sa devin dependenta. Problema e ca nu mai am pofta de mancare ma simt moale, slabita, ametita parca nu mai sunt eu mi e frica ca am o tumoare la cap acum sau ca sigur inebunesc. Nimeni nu ma mai intelege parintii s au saturat nu mai stie unde sa ma duca.. In fiecare zi mi e frica sa nu mor sa nu lesin sa am atac de panica si tot asa...totuși xanax ul mi a facut bine la început, eu iau de o luna si acum de ce nu ma mai simt ok.. As vrea niste răspunsuri. Stau tot ingrijorata ca am o boala grava si nu mai stiu ce analize sa mi fac si unde sa ma duc. Mai trece cineva prin starile astea!?
9 comentarii
0
06-06-2019, ora 22:45
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Aveti simptome de anxietate. Mai luati xanaxul o luna sau cat va zice medicul cu antidepresivul ca sa va acomodati mai usor cu antidepresivul si apoi se renunta la xanax si ramaneti pe antidepresiv..
0
07-06-2019, ora 16:30
Dianaoa
Nu este medic/terapeut
Dianaoa
Am scazut doza de xanax la 0.25...ni vreau sa iau 1g e prea mult
0
07-06-2019, ora 16:32
Dianaoa
Nu este medic/terapeut
Dianaoa
Eu tot cred ca am o boala.. Pentru ca nu manac ma simt moale obosita paraca sunt pe alta lume.. Nu am chef de nimic ma simt ametita slabita.. Asta e din cauza anxietatii...??? Chestia e ca mi am facut analizele si sunt bune dar nu stiu ce sa cred
0
08-06-2019, ora 06:40
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Da. E ceva pe fond nervos. Aveti simtpome de anxietate si depresie.
Ramaneti pe antidepresiv si cam in 3-4 saptamani va reveniti.
Curaj ca se poate!
0
08-06-2019, ora 13:24
Dianaoa
Nu este medic/terapeut
Dianaoa
Offf sper sa trec cu bine...
0
08-06-2019, ora 13:54
Dianaoa
Nu este medic/terapeut
Dianaoa
Dar cum pot sa trec de starile astea de derealizare sau nu stiu exact ce se intampla parca nu mai sunt eu..
0
08-06-2019, ora 17:08
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Exista grup de suport Depersonalizare si derealizare pe Facebook.
0
09-06-2019, ora 00:39
Dianaoa
Nu este medic/terapeut
Dianaoa
Unde intru mai exact
0
09-06-2019, ora 20:05
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Intrati in Grupul Depersonalizare si derealizare Romania (DPD) de pe Facebook si rasfoiti acolo marturiile altor persoane cu dr dp.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul