Al 2-lea act sexual !

05-11-2012
Nico18b
Nu este medic/terapeut
Nico18b
Buna ziua, AM 17 ani jumate si acum 2 saptamani am avut primul act sexual cu prietenul meu. A durut foarte tare... a curs sange destul de mult.. La al 2-lea act sexual aceiasi problema, o durere foarte mare si sangerare mai mare decat prima data. Tin sa mentionez ca prima data cand am facut-o o bagato doar de maxim 10 ori. Nu stiu de ce a durut si a 2 oara. de ce a curs sange si a 2 oara ? este normal? De ce nu am simtit nici o placere ? Mie mi.ai mai spus colege ca a 2 oara nu doare... sau daca doare f putin doare... Al 2 oara a fost dupa 2 saptamani supa primul contact !... O sa doara si a 3 oara ? O sa mai am sangerari ? :(
4 comentarii
0
05-11-2012, ora 23:07
maria999
Nu este medic/terapeut
maria999
Nu stiu sa iti spun si eu mi-am inceput viata sexuala tot de curand dar eu am o problema mai grava daia am apelat la forum.. mi-a aparut intre vagin si anus o bubita care doare sa facut foarte mare si nu stiu ce sa fac am 18 ani si la doctor nu am cum sa ma duc deoarece parinti inca nu au aflat ca m-m culcat cu iubitu meu ce pot sa fac : daca ar stii cineva..daca stii sau stiti sa ma ajutati dati-mi un sfat si pe lnga asta am inceut si o luna si ceva anticonceptionale dessorelle si ma-m ingrasat 5 kg :( si imi vin sa vomit de la ele o sa termin peste 4 zile blisteru si renunt de tot la el pot sa raman gravida dupa sau sa patesc ceva ca nu stiu :(?
0
06-11-2012, ora 07:31
louferygo
Nu este medic/terapeut
louferygo
Nico18b este normal sa sangerezi si sa te doara chiar si dupa cateva acte sexuale. Si eu am avut aceleasi probleme si am sangerat de cateva ori. Conteaza foarte mult excitarea de dinainte si lubrifierea. Folositi un gel lubrifiant pana se obisnuieste vaginul si se modeleaza. Nu te ingrijora, sunt chestii normale.

Maria999 te poti programa la doctor fara sa stie parintii tai. Ce discuti cu ginecologul ramane intre tine si el. Probabil ca aceste anticonceptionale nu sunt potrivite pt organismul tau si de aceea te-ai ingrasat si ai stari de voma. Oricum, sa stii ca aceste simptome apar in primele luni de administrare a anticonceptionalelor, pana se obisnuieste organismul cu ele. Medicul iti va putea recomanda anticonceptionale mai bune si mai potrivite pt tine. Ai grija insa, dk renunti la ele ca vei putea ramane insarcinata. Eu am luat 2 ani de zile anticonceptionale Yasmin (apropo sunt foarte bune) si in septembrie am facut pauza fara sa ma protejez. Vreau sa spun ca s-a intamplat o singura data sa termine iubitul in mine iar acum sunt insarcinata :)...pt noi nu este o problema, oricum planuiam sa ne casatorim insa in situatia ta, imagineaza-ti ce se va intampla. De aceea, dk renunti la anticonceptionale, sa te protejezi altfel deoarece o singura greseala de costa mult.
Cat despre bubita, te sfatuiesc sa mergi la medic deoarece poate fi o boala cu transmitere sexuala si nu e de joaca. Mancarimi ai? Cum arata bubita? Are un lichid de culoare alba?
0
08-11-2012, ora 00:32
maria52
Nu este medic/terapeut
maria52
@maria: cel mai bine le spui parintilor, ei stiu ce e mai bine pentru tine. Tu esti doar o pustoaica teribilista. Fa asa cum zic. Sa stii ca daca afla mai tarziu de la lume straina ca ti-ai pierdut petalele e posibil ca ai tai sa te cafteasca si mai tare. Acum cred ca scapi cu 2 palme peste fata, o paruiala si 2 suturi in cur, dar daca vor aparea si alte probleme, precum o boala sau o sarcina nedorita, ai sanse mari sa-ti rezevi o mama de bataie cu pumni si picioare... vezi ce faci.
Ceea ce ai facut este o mare prostie. Virginitatea este cel mai de pret lucru al unei fete mari.
Du-te repede la parinti si marturiseste-le pacatul tau, si daca o sa si lacrimezi putin, in timp ce vei fagadui ca vei fi fata cuminte de acum in colo, cred ca ai sanse sa scapi si neparuita. The choice is yours.

@nico: atunci cand iubitul ti-a smuls petalele, zona respectiva a ramas lezata. Gandeste-te cum ar fi sa iti jupoaie cineva putina piele. Cam asta s-a intamplat in vulva ta. Atunci cand s-a rupt himenul, a fost afectat si tesutul dimprejur. In consecinta, zona lezata a facut o coaja. Tu ar fi trebuit sa astapti vreo 2 sapt pana se vindeca rana. Daca tu ai repetat repede actul, atunci, coaja s-a rupt si din nou ai probleme. Totusi as zice ca te-ai cam grabit, puteai sa-ti mai tii petalele pana spre 30 de ani.
0
28-02-2018, ora 23:20
morgan101
Nu este medic/terapeut
morgan101
maria52, de cand au intrat calculatoarele in mediul rural, s-a umplut internetul de indivizi plecati cu sorcova vesela, sa traim, sa inflorim, ca un mar...esti bolnava psihic femeie, sper din tot sufletul sa nu ajunga vreun copil pe mana ta! Daca locuiesti in vreo comuna din Vaslui si ai fost batuta cu parul in cap de catre parinti ori de cate ori ti-au smuls vraciul, preotul, vornicul si paharnicul satului petalele, nu inseamna ca asta e ceva normal in lumea civilizata, inseamna mai degraba ca sunteti voi anormali pe acolo. Si crede-ma pe cuvant, boala ta nu trece cu vodca, degeaba incerci.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sexul si presiunea sexului la adolescenti
  • Orientarea sexuală a adolescenților
  •