alaptarea numai de la un singur san?

05-08-2011
justinrihanna3@yahoo.it
Nu este medic/terapeut
justinrihanna3@yahoo.it
este normal ca un copil de 1 an si11 luni sa se alapteze numai de la un singur san?am lapte si la celalalt san dar nu o tenteaza nici cum.mentionez ca mananca si foarte putina mancare in rest.cum ar trebui sa procedez.
multumesc mult!
6 comentarii
0
05-08-2011, ora 20:52
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
la varsta aceasta ar fi trebuit sa fie diversificat complet si intarcat.are aproape 2 ani, cum de medicul pediatru nu v-a indrumat???in primul rand trebuie intarcat.mananca cu lingurita?ce?, bea din canita, din biberon??
0
05-08-2011, ora 21:05
justinrihanna3@yahoo.it
Nu este medic/terapeut
justinrihanna3@yahoo.it
mananca cu lingurita din simplu motiv ca vede la fratiorul ei mai mare, el avand 6 ani.Da mananca dar mai mult o risipeste, bea din canita sucuri, apa dar nu si lapte.biberon deloc.precizez ca are numai 10kg.Cred dupa mine ca sanul este si un alint pentru ea:numai spun ca noaptea este mereu cu tata in gura.este normal?
0
05-08-2011, ora 21:41
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
nu, nu este normal, nici greutatea nu este normala, incercati s-o intarcati, va fi destul de greu, dar trebuie intarcata.mergeti la un pediatru sa va indrume.trebuie sa aveti rabdare.trebuie sa gasiti niste trucuri sa o faceti sa renunte la san.
0
05-08-2011, ora 21:45
justinrihanna3@yahoo.it
Nu este medic/terapeut
justinrihanna3@yahoo.it
ce truc mi-ati recomanda mai urgent
si deocamdata multumesc pentru sfatul util
0
05-08-2011, ora 22:47
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
intra pe GOOGLE si gasesti N trucuri, alege-l pe cel mai convenabil, citeste, vei gasi lucruri f.interesante.multa bafta
0
24-12-2011, ora 10:42
patricia01
Nu este medic/terapeut
patricia01
Va rog dati-mi un sfat. alaptez si acum 2 zile am avut sanul stang dureros, tare si simptomele gripei ( febra 39, cefalee). acum nu mai am nimic numai ca din sanul stang, pe un canal vine lapte sarat si nu este asa alb cum vine pe celalalte canale. ce sa fac? mai continui alaptarea la sanul respectiv? va multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Caracteristicile laptelui matern
  • Alimentația mamei în perioada alăptării
  • Sfaturi pentru alăptarea la sân
  • Pompele de sân
  • Alăptarea și cofeina
  • Sugar
  • Alăptarea în sarcină
  • Alăptarea după cezariană
  • Evaluarea sugarului de o lună
  •