Albire Dinti

24-02-2015
Lup Florentina
Nu este medic/terapeut
Lup Florentina
Buna, imi puteti spune daca peroxidul de hidrogen (apa oxigenata) folosita ca apa de gura zilnic poate avea efecte negative asupra dintilor ?

Multumesc
2 comentarii
0
19-04-2015, ora 13:51
geo_gm
Nu este medic/terapeut
geo_gm
Eu parca am citit in niste studii de specialitate ca este contraindicat...nu as sfatui.
0
21-04-2015, ora 01:44
Dr. Sandita Dan
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Sandita Dan
Buna seara,

Apa oxigenata are efect citotoxic asupra celulelor pulpare si produce un dezechilibru al florei bacteriene din interiorul cavitatii orale daca o utilizati constant. NU va recomand sa o folositi ca si apa de gura.
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomanda un stomatolog sau cauta unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care va prezinta peste 7000 de cabinete si clinici de stomatologie din Romania. Avantajul acestui site este ca pune mare pret pe recomandarile pacientilor. Gasiti prezentari detaliate ale serviciilor stomatologice, cititi recomandari, va puteti programa online.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cele mai bune practici privind albirea dentară
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.