Alergie antibiotice

17-06-2013
roxanagramnea
Nu este medic/terapeut
roxanagramnea
Buna ziua, fetita mea de 2 ani jumatate a facut urticarie in urma administrarii Augmentinului (1 zi jumatate, dar deja dadea semne a doua zi imediat dupa administrare - avea urticare burtica, spate, fata). A venit medicul de urgenta si i-a recomandat Klacid deoarece avea in continuare rosu in gat destul de urat. dupa 5 zile a inceput sa dea iar semne de urticarie, medicul pediatru mi-a zis sa ii mai dau pana face 7 zile deoarece mai prezenta rosu in gat, nu foarte puternic dar inca avea. I-am administrat Klacid de miercuri pana luni saptamana trecuta. marti avea din nou urticarie (coate, fundulet, picioare, fata, prea putin burtica si aproape deloc pe spate). Alergologul a spus ca la Augmentin cel mai probabil are, dar la Klacid nu crede. o sa ii fac analizele, desi locuri sunt foarte tarziu in Iulie.
intrebare, se poate sa faca alergie si la Klacid chiar daca semnele au aparut dupa atatea zile? poate sa fie totusi pe fondul anterior? in caz ca are alergie cum tratez in cazul unor probleme mai serioase? se imunizeaza in timp? va rog un sfat. Sunt din Bucuresti. un homeopat?
Multumesc,
Roxana
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici!
 
 
 
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.