am 17 ani... cum sa ma ingras?

10-02-2009
mihai29
Nu este medic/terapeut
mihai29
buna am aproape 17 ani si de curand am fost operat de hernie inghinala as dorii niste sfaturi cum sa ma ingras pentru ca nu sunt multumit de kg pe care le am la aproape 17 ani am ajuns sa am 50-52 kg dupa ce am slabit cam 8-9 kg :(((
3 comentarii
0
26-02-2009, ora 19:24
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Salut! La multi Ani :)

Te poti ingrasa mancand sanatos si consistent. Adica, trebuie sa ai pe zi minim 3-4 mese, consistente si daca poti, cat mai bogate in calorii. pe langa alimentatia uzuala, te rog sa adaugi si un cocktail (blend) de proteine. Le gasesti gata facute pentru sportivi si nu contin hormoni anabolizanti, plus ca te ajuta sa iti cresti si masa musculara.
Exemplu: Mammoth 2500 de 2, 2 kg (aproximativ 90 Ron) si 4, 4 kg (aproximativ 170 Ron) sau mai ieftin Nutrifort 1kg (aproximativ 20 Ron), 2, 5 kg (aproximativ 44 Ron). Amestecul de proteine este obtinut din ingrediente 100% naturale printr-un proces de fabricatie atent supravegheat astfel incat sa asigure pastrarea tuturor proprietatilor benefice. Nu contin hormoni steroizi, retine! le administrezi conform prospectului de pe cutii sau galeti.
-

Plus, daca poti, mananca dimineata 3-4 oua crude, o data la 4 zile. Contin albumina, foarte nutritiva!

Numai Bine, spor la scoala si multa sanatate!
Cu multa placere,

NICK:)
0
26-02-2009, ora 19:27
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
----------*

Scuza-ma, am rescris link-urile pentru ca se intelegea ca si cantitatea intra in link; daca dadeai paste la link pe google sau orice alt motor de cautare, iti dadea eroare.

;):)

(*modificat de admin)
0
26-02-2009, ora 21:26
mihai29
Nu este medic/terapeut
mihai29
LA MULTI ANI ms mult da concentrate proteice si delea am luat de numa:((:((...anabolizante nam de gand.o sa mai incerc tot pe cale naturala din ce mi-ai dat tu si o sa incerc sa mai combin sper sa imi tina:D.ms mult
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Trăirile pozitive din adolescență pot influența sănătatea și starea de bine la maturitate
  •