am fost diagnosticata cu pitiriazis

12-05-2008
anonim_angel
Nu este medic/terapeut
anonim_angel
Buna ziua,
Am si eu o boala a pielii, am fost diagnosticata cu pitiriazis, am facut tratamente cu unguente si solutii dar nu au efect, petele se tot maresc si se extind au un aspect urat, si acum au inceput sa ma manance.nu mai stiu ce sa fac...va rog din suflet sa ma ajutati..sa imi spune-ti ce sa fac...va multumesc anticipat...
6 comentarii
0
12-05-2008, ora 00:00
ramona_teacher
Nu este medic/terapeut
ramona_teacher
si eu am avut pitiriazis. am sapat cu tarata de grau. am fiert tarata, pusa intr-un ciorap, intr-o oala cu apa si dupa ce s-a mai racit m-am spalat cu aceasta apa. sper sa dea rezultate si al tine.
0
12-05-2008, ora 00:00
Dr. Akram Salem
Dermatovenerologie, Bucuresti .Mihai Bravu 444
Dr. Akram Salem
pitiriazis versicolor sau rozat gibert??
dr akram salem
medic specialist dermatolog.bucuresti
0
13-05-2008, ora 00:00
anonim_angel
Nu este medic/terapeut
anonim_angel
Buna ziua, sincer sa va spun nu stiu pt ca am fost mai demult la doctor si din cate imi amintesc eu nu a scris decat pitiriazis.si imi este frica sa nu avanseze sa se transforme in psoriazis..
0
13-05-2008, ora 00:00
anonim_angel
Nu este medic/terapeut
anonim_angel
iti multumesc mult ramona o sa incerc sincer...ms
0
13-05-2008, ora 00:00
Dr. Akram Salem
Dermatovenerologie, Bucuresti .Mihai Bravu 444
Dr. Akram Salem
nu se transforma in psoriazis niciodata
0
25-06-2011, ora 21:55
georgiana 09
Nu este medic/terapeut
georgiana 09
Buna seara, in urma cu 2 saptamani am constatat ca mi a aparut o iritatir (niste bubite) pe abdomen.Le am ignorat crezand ca sunt datorita faptului ca merg la sala, numai ca saptamana trecuta am obs. ca s au inmultit si s au extins pe aproape intreg abdomenul, pe spate dar ft putin, pe gat si ft putin pe fata.Am fost la un medic alergolog care mi a spus ca este vb de pitiriazis insa nu a specificat de care, mi-a spus sa folosesc sampon nizoral si clotrimazol unguent.
Am constat insa ca dupa ce folosesc aceste produse bubitele acestea devin mai rosii...Aseara am fost fost la un spital din Bucuresti de dermatlogie insa nu a vrut sa ma consulte nimeni spunandu mi ca primesc doar urgente seara si in weekend, o asistenta de acolo mi a spus ca este ptiriazis si ca nu am dc sa mi fac griji ca trece de la sine...am cautat pe internet si am vazut ca sunt mai multe tipuri de ptiriazis iar acesta pe care il am eu seamana cu cel rozat numai ca medicamentatia prescrisa de dna doctor la care am fost este pt cel versicolor...am luat si un claritine pt ca am si o mancarime usoara.Va rog mult spuneti mi ce ar trebui sa fac.Va multumesc anricipat.
Adaugă un comentariu / răspuns

 
 
 
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.