Am fost operata de otoscleroza pe data de 2 oct 2018

18-10-2018
Am fost operata de otoscleroza
Nu este medic/terapeut
Am fost operata de otoscleroza
Buna seara! Scriu acest mesaj pentru încurajarea tuturor ce au fost diagnosticați de otoscleroza. Am 26 de ani și sunt operata de 3 săptămâni, am așteptat sa văd care va fi rezultatul. Este prima oară când scriu pe un forum. Mi am făcut cont special pentru cei ce au frica sau rețineri fata de aceasta operație. Totul a decurs foarte bine, m am operat la d-na doctor Necula Violeta, in Cluj, foarte amabila și odată ce m a făcut bine este și un medic foarte bun. Operația a fost gratuită făcută prin CNAS. Este o operație foarte ușor de suportat, recuperarea la fel. Mergeți și faceți va bine, nu mai așteptați. Eu auzeam pot sa zic la nivel de jumătate fata de cum aud acum ( puteam sa port un dialog) și totuși am avut un șoc pentru ca erau sunete ce nu le auzeam, iar acum le aud prea tare. Sunt un om fericit și sănătos acum. Imi doresc ca teama pe care am avut o eu fata de aceasta operație sa nu o aveți deoarece nu este nimic greu, nimic dureros ( anestezia locală pe care am avut o eu chiar și a făcut treaba ) Multă sănătate si încredere !
5 comentarii
0
01-11-2018, ora 09:28
Mir33ela
Nu este medic/terapeut
Mir33ela
Bună. Îmi poți spune cât de avansată era pierderea de auz?din câte știu dacă otosleroza e într un stadiu foarte avansat nu se mai poate face nimic.îmi poți da mai multe detalii te rog??
0
14-12-2018, ora 21:34
Maria cm
Nu este medic/terapeut
Maria cm
Buna seara sunt programata si eu pt operatie la doamna dr violeta necula as vrea sa stiu cit v a tinut internata dupa operatie
1
02-02-2019, ora 20:06
Maria cm
Nu este medic/terapeut
Maria cm
Buna seara urmeaza sa merg si eu la operatie si tare as vrea sa vorbesc cu dumneavoastra daca nu cer prea mult mi ati putea da un nr de telefon.multumesc
0
03-02-2019, ora 11:54
Claudiana14
Nu este medic/terapeut
Claudiana14
Buna ziua! Și eu sunt programată pentru operație și as vrea sa aflu mai multe detalii despre cum decurg zilele de după operație! Multumesc
0
12-03-2019, ora 17:05
Cosmin2186
Nu este medic/terapeut
Cosmin2186
Cu ce fel de implant ați fost operata?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: