Am nevoie de un raspuns urgent va rog, insarcinata sau nu?

20-11-2018
lexi999
Nu este medic/terapeut
lexi999
Buna! Am avut o luna in care n.am facut sex deloc, iar prima data, dupa aceasta pauza, cand am facut sex (protejat) am avut dureri in zona ovarelor si scurgeri albe mai abundente decat de obicei. Eram in ultima zi cu feritilitatea mai mare. Oare am ramas insarcinata?
2 comentarii
0
21-11-2018, ora 10:13
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Fă-ți un test de sarcină la două săptămâni de la ultimul contact, iar dacă testul iese negativ, mergi la ginecolog, că pot fi alte cauze care pot determina dureri și secreție.
0
26-12-2018, ora 03:55
Diana19940318
Nu este medic/terapeut
Diana19940318
Buna seara! Am si eu problema, am avut contact sexual neprotejat, menstruația a venit la o zi întârziere pe data de 16-11 numai ca in prima zi mi-a venit roșu deschis iar in următoarea zi mi-a venit foarte închis, continuând inca 8 zile in care mi-a venit foarte putin (cateva picături cat sa murdărească protect slipul) asa zisa menstruație nu a încetat nici in momentul de fata, tin sa mentionez ca inainte de menstruație am avut dureri abdominale si aveam impresia ca înăuntrul meu bolborosește ceva. Sunt si cateva firicele de cheag nu sunt exagerate pot spune chiar ca sunt infirme, dar sunt. Urmează sa ma duc la un control dar as vrea o părere, papanicolaul l-am facut acum un an de zile si a fost ok.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici