Am niste bubite foarte mici sub pielea penisului

16-04-2007
iuly_18
Nu este medic/terapeut
iuly_18
Am aceste bubite mici de cativa ani de vreo 2 ani si am 16 acum si nu ma deranjeaza absolut deloc dar poate e ceva nesanatos ! va roog un ajutor sau un sfat daca e nesanatos! aceste bubite sunt foarte mici aproape minuscule si sunt destul de numeroase peste 30! va roog ce este?
89 comentarii 12 3 Înainte ›
0
16-04-2007, ora 00:00
xfile
Nu este medic/terapeut
xfile
in primul rand nu ai precizat dak ai avut sau nu contacte sexuale este f important de stiut acest lucru.in al doilea rand cel mai bine este sa mergi sa consulti un medic dermatolog...sa lasi rusinea de-o parte si sa faci un consult astfel vei sti exact dak e vreo problema sau nu si vei fi cu inima impacata
0
17-04-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Ce inseamna "sub pielea penisului", pe cap, sub pielea de pe teaca, unde??
0
22-04-2007, ora 00:00
iuly_18
Nu este medic/terapeut
iuly_18
pai nu "sub pielea capului" pe teaca si sunt tari la pipaire si nu provoaca discomfot absolut deloc ! nu am avut contacte sexuale!
0
22-04-2007, ora 00:00
iuly_18
Nu este medic/terapeut
iuly_18
am citit si pe acest forum si chiar dumneavoastra domnule doctor midorin42 ati zis ca nu reprezinta o problema si ca se numesc vezicule perlate sau ceva asemanator!
0
23-04-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Inseamna ca problema s-a lamurit!
0
24-04-2007, ora 00:00
Qwerty
Nu este medic/terapeut
Qwerty
am si eu o problema asemanatoare, de vreo 2 zile... mi-au aparut niste bubite mici rosii atat pe capul penisului cat si pe partea interioara a pielii care acopera capul... si am si usturari la urinare... aveti vreo idee ce poate fi?
0
25-04-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Probabil ai facut o uretrita acuta ! Mergi la un dermatolog pentru un diagnostic corect si tratament!
0
25-04-2007, ora 00:00
Qwerty
Nu este medic/terapeut
Qwerty
multumesc :)
Am aranjat un control in decursul zilelor urmatoare :)
0
01-05-2007, ora 00:00
xfactor
Nu este medic/terapeut
xfactor
am si eu o problema..care vad ca tot persista..am pe capul penisului si pe partea interioara a pielii care il acopera niste pete / bubite rosii..putin iesite in relief..deci nu sunt doar pete pe piele...si nu sunt albe gen basicute (asta ar exclude herpesul genital + ca nu cred ca aveam de unde sa-l contactez)..mancarimi apar doar 1 data de 2 ori pe zi..pe o perioada scurta..usturimi slabe la urinare dar doar dupa ce ma spal cu sapun in prealabil... si cam atat...fara secretii..si fara alte semne...o sa fac o vizita la medicul urolog cat de curand.astept pareri...ce credeti ca poate fi?
0
02-05-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Probabil ai facut o balanita candidozica. Sfatul meu este sa mergi sa te vada un medic dermatolog ! Medici urologi in general opereaza ! Nu cred ca este cazul tau !
0
29-07-2008, ora 00:00
zuzunebunu
Nu este medic/terapeut
zuzunebunu
Buna seara dl Dr. Dorin Mihalache (midorin42)... am si eu o intrebare la dvs... am de cativa ani niste bubite micutze albe ce inconjoara capul penisului si as dori sa stiu daca e normal sa am asa ceva ? precizez ca nu ma deranjeaza deloc... nici mancarimi... nici usturime cand urinez.. NIMIC !! Astept un raspuns... va multumesc...
0
30-07-2008, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Se numesc papule perlate ale penisului si nu sunt considerate o boala.
0
11-08-2008, ora 00:00
zuzunebunu
Nu este medic/terapeut
zuzunebunu
pe langa aceste bubitze de la capul penisului [ papule perlate ] mi-a iesit si in partea stanga pe pielea penisului pe interior niste bubitze... am fost in policlinica la un dermatolog si mi-a dat diagnosticul de balomita candidozica [ceva de genul acesta] si mi-a dat un unguent " pimafucort [o data dimineata si o data seara la culcare] " ca sa ma dau pe aceste bubitze.M-am dat pe aceste bubitze de la capul penisului si pe piele... vreo doua zile... dupa aceste doua zile am observat ca tot capul penisului e alb... am facut o baie si m-am spalat bine... observand ca acest alb e ca o crema... precizez ca nu am nici o senzatie de usturime sau mancarime... doar ca nu stiu ce se intampla... mai bine sa ma documentez si sa ma tratez la timp decat sa nu ma tratez si sa se mai intample cine stie ce... ce poate sa fie acuma ? am uitat sa spun ca nu mai am erectie mai deloc (se scoala f greu... aproape mai deloc... fatza de inainte sa imi apara acestea].Astept un raspuns... va multumesc
0
11-08-2008, ora 00:00
zuzunebunu
Nu este medic/terapeut
zuzunebunu
am uitat sa precizez ca am luat un antibiotic foarte puternic inainte sa imi apara acestea... sa imi fi aparut din cauza la acel antibiotic ?
0
11-08-2008, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Posibil.
0
03-09-2008, ora 00:00
piercy_me
Nu este medic/terapeut
piercy_me
http://162.129.70.33/images/fordyce_spots_on_penis_1_040611.jpg va rog itrati pe acest link postat de cineva pe acest forum si spuneti-va parerea!din cate am vazut pe net nu sunt papile perlate!Si eu am aceeasi problema ca cel din poza dar nu am gasit un raspuns multumitor!nu cauzeaza absolut niciun fel de discomfort(doar estetic)!Va rog raspundeti
0
06-09-2008, ora 00:00
corleone
Nu este medic/terapeut
corleone
si eu aceeasi problema ca piercy_me la fel ca in imaginea http://162.129.70.33./images/fordyce_spots_on_penis_1_040611.jpg Sunt disperat va rog foarte frumos sa ma ajutati ce sunt bubitele acelea ? se pot trata sau raman cu ele :((? e ceva grav le am de foarte mult timp de pe la 13-14 ani (acum 18)
0
15-01-2009, ora 10:24
mcdanny
Nu este medic/terapeut
mcdanny
Buna.Am 29 de ani si de cateva zile au aparut pe capul penisului niste bubite mici si rosi.Nu leam avut pina acuma.Am partenera stabila.Eu ma spal in zona genitale cu sapun normal nu cu ph mic, sa fie si asta o problema?Va rog astept un raspuns.
0
23-02-2009, ora 13:45
edyy
Nu este medic/terapeut
edyy
domnule doctor midorin42 am o problema.Buna am 13 sunt virgin si de vro 3 saptamani mi se dezlipeste pielea din jurul (capului) penisului.Nu ma doare nu ma deranjeaza dar vreau sa stiu mai multe inainte de a mergev la doctor
0
24-02-2009, ora 18:55
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Nu inteleg ce inseamna expresia "mi se dezlipeste pielea".
Daca pana acum ai avut fimoza, inseamna ca aceasta dezlipire este normala, Daca nu, trebuie sa vada un medic despre ce este vorba.
0
25-02-2009, ora 18:03
edyy
Nu este medic/terapeut
edyy
pooy exist o probleme nu stiu ce inseamna fimoza.
0
25-02-2009, ora 18:03
edyy
Nu este medic/terapeut
edyy
is inca un copil nam de unde sa stiu
0
28-02-2009, ora 13:32
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
De aceea trebuie sa te vada un medic, el stie !!
0
02-03-2009, ora 19:48
unbaiatZ
Nu este medic/terapeut
unbaiatZ
buna seara domnule doctor, am si eu acele papule perlate in jurul penisului(capului), nu au constituit niciodata o problema.am o relatie stabila de un an, dar in urma cu doua zile mi-au aparut niste bubite mici si rosii pe capul penisului, azi sunt doar niste pete albe care ma deranjeaza.nu am usturimi la urinare.e posibil sa le fi primit de la partenera mea? si daca da, de ce pana acum nu mi-au aparut? va multumesc anticipat, astept raspuns.sanatate
0
02-03-2009, ora 19:56
unbaiatZ
Nu este medic/terapeut
unbaiatZ
daca iau amoxicilna e bine?
0
04-03-2009, ora 01:04
Stefans
Nu este medic/terapeut
Stefans
Am 22 ani si am fimoza..mi-am inceput viata sexuala si preputul a inceput(in sfarsit) sa se retraga. Am tras usor de el in jos, pana am reusit decalotarea in stare fleasca. Problema ramane in erectie. Penisul se mai decaloteaza putin in timpul contactului sexual, dar decat pana la un moment. Am citit de un tratament cu un un unguent DERMOVATE. Doctorul la care am fost mi-a recomandat circumcizia(pt mine este ultima solutie). Ce ar trebui sa fac? Nu ma grabesc, dar sincer nici nu mai vreau sa astept foarte mult.

Va multumesc.
0
05-03-2009, ora 16:49
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru unbaiatZ:
Acele bubite rosii puteau fi datorita iritaiei aparute dupa un contact sexual.
Nu este bine sa iei Amoxicilina!
0
05-03-2009, ora 16:50
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru Stefans:
Circumcizia este cea mai buna solutie!
0
12-03-2009, ora 10:37
superboy
Nu este medic/terapeut
superboy
buna! de ceva vreme am nishte bubite chiar la baza capului penisului si cam multe la numar, dar nu au fost deranjante in nici un fel. de vre-o saptamana si ceva au mai aparut inca cateva dar mai sus si rasfirate. bubitele parca sunt niste cosuri mici albe dar dupa ce am avut contact sexual s-au inrosit. ce ar putea fi? si ce medic ar trebuii sa consult?
0
13-03-2009, ora 18:46
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Un medic dermatolog.
Adaugă un comentariu / răspuns
89 comentarii 12 3 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  • Bubițe pe penis - cauze, diagnostic, tratament
  •