am o mare problema

17-01-2008
Engell
Nu este medic/terapeut
Engell
am incercat o metoda de marirea penisului prin mulgere si inca de la primul exercitiu mi-au aparut pe penis vase de sange deteriorate, sunt ff ingrijorat va rog dati-mi un sfat ce sa fac sa scap de ele. multumesc anticipat!
22 comentarii
0
17-01-2008, ora 00:00
Dr. Marina Prunea
Medicina de familie
Dr. Marina Prunea
Daca sunt foarte mari echimozele, du-te la urolog. Daca nu, asteapta sa se resoarba. Doamne, Doamne, cate prostii am mai vazut in ultimul timp pe aici.Poti folosi un unguent cu Heparina de la farmacie, care va grabi vindecarea.
0
17-01-2008, ora 00:00
Engell
Nu este medic/terapeut
Engell
mary78 iti multumesc pt sfat.
0
18-01-2008, ora 00:00
Dr. Marina Prunea
Medicina de familie
Dr. Marina Prunea
Cu placere. Sa-mi spui daca ti-a fost de vreun folos.Si.sa nu mai faci. Nu stiu cine te-a invatat, dar e prostie. Nu marimea conteaza, sa fii sigur de asta!
0
19-01-2008, ora 00:00
Engell
Nu este medic/terapeut
Engell
da a fost de mare folos!
pt ca mai scapt de ingrijorarea ce o aveam crezant ca sar putea ca sa nu mai dispara acele vase deteriorate (si iti inchipui ca.), dar pe zi ce trece au inceput incet incet sa dispara.(ps sa nu crezi ca aveam o problema cu marimea! nicidecum, dar ma inpins curiozitatea. recunosc si eu ca e o mare porcarie si acum nu as sfatui pe nimeni sa faca asa ceva) merci mult:)
0
21-01-2008, ora 00:00
Dr. Marina Prunea
Medicina de familie
Dr. Marina Prunea
Cu multa placere, si alta data.dar in alta problema.
0
15-11-2008, ora 14:20
ilduce12
Nu este medic/terapeut
ilduce12
haideti sa va spun eu ceva am facut si eu exercitiile de mulgere, dar cum spuneti voi ca v-au aparut vase mici de sange pe capul penisului, asta se datoreaza faptului ca nu le faceti corect.exercitiile corecte se fac in felul urmator.se foloseste un lubrifiant de preferat (asta folosesc eu ) iar cand faci mulgerea nu se face foarte strans, asta cauzeaza vasele de sange sa se stranga in cap...facetile cat mai ferm sa nu va provocati durere... incercati astfel faceti 20 in serie odata dupa asteptati 10 secunde dupa aceea faceti iar 20, eu fac cate 10-20 de minute pe zi si mi s-a marit penisul in 2 saptamani cu 3, 5 centimetri.va spun eu ca merita.. a si inca ceva inaitne sa le faceti bagati un prosop mic in apa fierbinte raud e tot, stoarceti-l, dupa aceea puneti-l pe burta sa vedeti daca nu eset prea fierbinte pentru a nu va oparii penisul iar dupa aceea inveliti penisul cu el si tineti-l asa 2-3 minute, dupa aceea stergeti penisul cu un prosop uscat si puteti icnepe exercitiile, in prima saptama va sfatuiesc sa nuf aceti mai mult de 5-1 minute pe zi deoarece vezi forta prea mult penisul, penisul este ca un muschi cand il fortezi prea tare nu se mareste, abea cu timpul vezi rezultate.ascultati-mi sfacutl daca doriti si vezi avea rezultate deosebite... a si inca ceva daca chiar doriti marirea penisului cu adevarat incercati sa cumparatid e la farmacie vitamine care contin bitamina B6, Zinc, Fier si Calciu...
0
15-11-2008, ora 14:30
ilduce12
Nu este medic/terapeut
ilduce12
As vrea sa va intreb si eu ceva doamna doctor...am o relatie stabila de 2 ani... iar prietena de vreo 5 -6 luni incoace are candidoza...o secretie urat mirositoare... iar noi avem incredere unul in altul si facem dragoste fara prezervativ.ei acum ea a fost la doctor (ginecolog) iar acesta i-a dat un tratament si a spus ca eu ar trebuii sa ma spal cu apa si sapun...dupa aceea am fost la alt doctor iar acesta i-a spus de mine ca trebuie sa ma dau cu o alifie Crotimazol sau ceva de genu... dumneavoastra ce ma sfatuiti sa cumpar aceasta alifie si sa o folosesc?
Astept raspuns cat mai curand posibil.!
Va multumesc!
0
15-11-2008, ora 14:32
ilduce12
Nu este medic/terapeut
ilduce12
A si inca ceva doamna doctor daca imi puteti da add la idul de messenger rbrt_rby am mai multe probleme de discutat cu dumneavoastra daca se poate..
Va multumesc!
0
23-05-2009, ora 21:56
ActoRo
Nu este medic/terapeut
ActoRo
Doamna Medic, va rog un add pe n7_brasil daca se poate multumesc.
0
24-07-2009, ora 23:48
tzelina
Nu este medic/terapeut
tzelina
Sosesc si eu cu o problema... mai degraba un complex de-al meu
Am 17 ani si am un penis de 13 cm lungime, si 12cm grosime(diametru)
Este normal la varsta mea, sa am asemenea numere la "racheta"? :D
Nu mi-am inceput viata sexuala, pentru ca ma streseaza mereu gandul ca am penisul mic
M-ar interesa sa aflu daca am o marime si grosime normala, si ce trebuie sa fac pentru ingrosare sau crestere.
Am fost la medic la Craiova, si mi s-a spus ca am o marime normala, si ca nu e nicio problema. In cazul unor disfuncii sexuale, va trebui sa vad dupa prima relatie sexuala.
13cm lungime si 12cm grosime in erectie, am uitat sa mentionez :)
In stare molesita, am in jur de 7.5cm si grosime 8-9cm
Ce-i drept e ca sunt si putin grasut, am burta, si de 3 ani (decat pe timp de vara) ma duc la sala, sa mai slabesc
Este sala un "pericol" pentru dezvoltarea organului genital, sau este chiar benefica?
0
08-09-2009, ora 16:10
andrei_romania
Nu este medic/terapeut
andrei_romania
Baiat 18 ani : Am fost operat cand eram mic de hipospadias, si penisul meu nu sa dezvoltat asa cum ar fi trebuit, e foarte mic in stare normala si in erectie are vreo 6-7 cm. Ce sa fac ? Ce fac cu viata mea sexuala ?
0
05-11-2009, ora 15:37
Bogdan_02
Nu este medic/terapeut
Bogdan_02
fiti amabili. aparatu pt marirea penisului Ten Inches este bun? da rezultate? multumesc anticipat.
0
07-11-2009, ora 22:41
andrei_romania
Nu este medic/terapeut
andrei_romania
Nimeni nu mai urmareste subiectul ? Nimeni cu vreun sfat :-??... orice.
0
17-11-2009, ora 23:17
vicentzo
Nu este medic/terapeut
vicentzo
As vrea sa spun si eu ceva...eu am 16 ani..si 4 luni..si am o problema cu penisul meu...am o marime..de...aproximativ 16..cm...dar nu este suficient de gros.Am incercat...prin metode traditionale..si..nu a dat cine stie ce rezultate...shi...mia iesit pe pennis..un fel..de.cosi..mici..va rog sa ma ajutati..va multumesc
0
21-01-2010, ora 15:51
andrei_romania
Nu este medic/terapeut
andrei_romania
Exista vreun medic pe forumul asta ? Un endocrinolog m-ar interesa :-?
0
18-11-2010, ora 18:50
armandos
Nu este medic/terapeut
armandos
Am 35 ani si am penisul de 12 cm in erectie.In majoritatea cazurilor fetele cu care m-am culcat sau mirat de penisul meu mic inainte de inceperea actului sexual facindu-ma sa ma simt f prost.Sint foarte dezamagit ca am succes la fete dar pina la pat.Am auzit de exercitiile de mulgere si intindere manuala a penisului si am exersat vreo 1.5 luni si nu sa schimbat nimic in erectie doar 1cm in stare flasca. Ma poate ajuta cineva as fi foarte recunoscator(as dori un sfat de la un medic de specialitate}.Multumesc foarte mult.
0
21-11-2010, ora 17:47
armandos
Nu este medic/terapeut
armandos
Cu operatia nu sint de acord, am crezut ca exista alte modalitati.Vad multe mesaje in care se spune ca au folosit diverse exercitii si au avut rezultate si m-am gindit ca poate nu am facut ce trebuie.Nici in pastile nu am incredere pt eventualele efecte secundare.Sint tare dezamagit.Am sperat ca cineva poate veni cu metoda salvatoare.
0
11-12-2010, ora 21:36
dragand
Nu este medic/terapeut
dragand
ilduce12 fi si tu mai concret adica cum prin mulgere?? ca daca il mulgi se trage cu piele cu tot ii ok si asa sau?
0
16-03-2011, ora 23:51
gogul
Nu este medic/terapeut
gogul
ca sa va lamuriti ce-i cu mulgerea, cautati pe youtube dupa "jelquing". gasiti acolo diverse tutoriale in care vi se explica ce si cum. si nu va mai trageti de el ca disperatii pana va spargeti vasele de sange :)) rabdare si tutun, perseverati baieti.
pentru ala cu 3, 5 in 2 saptamani, iati-o sus prietene :))

pt aia cu ten inches, trebuie sa ai nervi de fier sa folosesti aparatul ala. nu se merita. e rudimentar, deranjeaza foarte tare. textele alea cu nici nu-l simti sunt doar niste cuvinte menite sa vanda. so, mai bine incercati cu jelquing-ul.

cum ma 12 cm diametru?! :)) ala e mai mare ca scurgerea mea de la wc :))

d-na/d-ra doctor, marimea conteaza si sunteti cea mai in masura sa spuneti asta :D dar ma rog, stiti cum e vb unora, primul pas este negarea ;))
0
18-04-2012, ora 14:37
nickey
Nu este medic/terapeut
nickey
intrebarea e pt baieti. pana la ce varsta v-a crescut penisul? (nu teoretic, practic)
0
13-05-2012, ora 02:39
Madalin1234
Nu este medic/terapeut
Madalin1234
nu iti fa gruji ca sa stisfaci o femiie treb sa il ai de minim 5 cm si sa il ai gros pentru ai strapunge vaginu.
0
20-05-2012, ora 14:56
armandos
Nu este medic/terapeut
armandos
Mai baieti va spun sincer ca eu am incercat cu exercitiile de mulgere citeva luni s inu au dat nici un rezultat in lungime(adica zero), hai sa zic cu indulgenta 0.5 -1cm in grosime si am respectat intocmai modalitatile de exersare.Are perfecta dreptate " gogul" ala care a zis ca ia crescut in 2 saptamini 3 centimetri chiar merita sa o ia sus!Si nu cred ca exista cineva care sa spuna adevarat ca i-a crescut penisul in lungime in erectie prin exercitiile de mulgere.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Mărirea penisului - care metode funcționează, conform studiilor?
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •