am o problema fara un raspuns

12-01-2007
pufoasa
Nu este medic/terapeut
pufoasa
am o pb si as vrea cateva raspunsuri dc se poate:m-am casatorit acum 3 luni virgina si de cand am inceput viata sexuala nu am avut nici o sangerare si ma doare mereu la inceputul actului sexual. nu am fost inca la ginecolog, dar intetionez sa merg.as vrea un raspuns:de ce se intampla asta desi am fost virgina?
multumesc anticipat pt eventualele raspunsuri
9 comentarii
0
12-01-2007, ora 00:00
adrian k
Nu este medic/terapeut
adrian k
e posibil ca himenul tau sa fie elastic.daca e asa nu-i nicio problema.se rezolva dar tre sa mergi la ginecologie
0
12-01-2007, ora 00:00
eleni theutokopulis
Nu este medic/terapeut
eleni theutokopulis
Poti avea himenul elastic. Eu, desi sunt virgina, pot introduce in vagin un deget destul de mult, ceea ce inseamna ca am himenul elastic, mai conteaza si conformatia lui. O cauza a durerii ar fi faptul ca deflorarea se face treptat in unele cazuri, dar cel mai bine tot ginecologul stie, mi-am dat si eu o parere.
0
15-01-2007, ora 00:00
sweaty_girl
Nu este medic/terapeut
sweaty_girl
nu stiu dak iti va mai fi mesajul meu de folos acum...a trecut ceva timp...dar vreau sa-ti zic k si eu mi-am inceput viata sexuala si pot sa-ti zic k dureri am avut si eu la inceputul actului sexual, timp de vreo 2 luni, dar in timp au disparut!nu te ingrijora! nu e ceva grav...iar dak nu ai sangerat inseamna k ai himenul elastic(eu am sangerat foarte putin0asta depinde de la fata la fata
0
20-01-2007, ora 00:00
pufoasa
Nu este medic/terapeut
pufoasa
va multumesc mult pentru raspunsuri si daca mai stiti ceva va rog sa ma anuntati.multumesc
0
22-01-2007, ora 00:00
cryss26buc
Nu este medic/terapeut
cryss26buc
In general la fetele mai plinute e mai usoara dezvirginarea si fara sa curga sange iar cu durerile depinde poate ti a bagat prea repede si foarte des si te ai inflamat.mergi la ginecolog totusi.
0
06-03-2007, ora 00:00
butterfly
Nu este medic/terapeut
butterfly
Eu cred ca ai o problema de lubrefiere. Ar trebui sa prelungiti preludiul mai mult sau sa folosesti ceva pt a usura penetrarea. Exista pe piata lubrifianti pe baza de apa care nu dau reactii adverse.
0
06-03-2007, ora 00:00
pufoasa
Nu este medic/terapeut
pufoasa
multumesc pentru raspunzuri.am aflat care este cauza.am fost la ginecolog si mi-a zis ca am un himen foarte elastic, iar ca durerea va trece.
0
10-03-2007, ora 00:00
adrian k
Nu este medic/terapeut
adrian k
bravo asa te vreau.vezi ca n-a fost greu sa mergi la doctor.asa tre sa faceti toti.mergeti la doctori ca pt voi invatam atat.bafta!
0
10-03-2007, ora 00:00
pufoasa
Nu este medic/terapeut
pufoasa
asa este, nu-i cgiar atat de rau sa mergi la ginecolog, e putin incomod la inceput, dar trece.asta tot ce se poate pentru sanatatea noastra.multumesc pentru sfaturi
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea sexuală după naștere - ce spun studiile
  •