am observat pe mamelonul stang un punct minuscul

31-12-2008
B2A
Nu este medic/terapeut
B2A
buna ziua am o nelamurire si sper ca ma puteti ajuta
de la o vreme-cam 3, 4 luni am observat pe mamelonul stang un punct minuscul ce-i drept, mult mai mic decat o alunita, iesit in relief. nu ma doare, nu ma ustura, nu s-a marit ci am observat chiar ca s-a micsorat, chiar s-a inchis la culoare, ca si cum s-ar usca. Numai ca sunt foarte nelamurita, nu cred k este alunita totusi, nu-mi dau seama ce ar putea fi. In jur pielea nu s-a inrosit, nu s-a intamplat nimic. credeti ca ar putea fi vorba de cancer? multumesc anticipat.
3 comentarii
0
01-01-2009, ora 13:29
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Cred ca nu-i nimic alarmant, dar pentru siguranta luna aceasta mergi cu trimitere sa te vada intai un dermatolog si apoi un chirurg.Intereseaza-te unde si cum poti face o mamografie.Numai bine!
0
03-01-2009, ora 11:50
B2A
Nu este medic/terapeut
B2A
buna ziua, am revenit deoarece am observat ca bubita respectiva a disparut, adica s-a desprins de la locul ei. mentionez ca nu am umblat la ea si nu a ramas nicio urma, nu ma doare, nu ma mananca, nu m-a durut cand s-a desprins, e ca si cand nu ar fi fost. Ce ar trebui sa fac in continuare? Si ce credeti ca a fost totusi? Ma gandesc ca daca era alunita, in primul rand as fi avut-o de mai mult timp, m-ar fi durut daca s-ar fi desprins, sau macar ar fi ramas o urma, ceva, si nu s-ar fi uscat si innegrit. Se poate sa fi fost o rana usoara? multumesc anticipat.
0
03-01-2009, ora 16:08
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Buna, eu cred ca tu ai avut un negel, din acela subtirel, si care in timp s-a agatat de ceva de la haine si s-a rupt, apoi s-a uscat si a cazut. Si eu am avut, de asta iti zic, dar pe gat, vreo doi si tot asa mi-au cazut in acelasi mod ca si la tine. Nu e nimic grav, stai linistita.
Adaugă un comentariu / răspuns

12-11-2019, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
OptiBac
OptiBac - probiotice adaptate nevoilor tale
Optibac Probiotic zilnic Extra Forte are o concentratie de 20 miliarde de bacterii vii si contine Lactobacillus acidophilus NCFM - cea mai cercetata tulpina acidophilus din lume. Este probioticul ideal pentru persoanele care au urmat un tratament indelungat cu antibiotice, se confrunta cu alergii sau afectiuni digestive. Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Imbatranirea pielii
  • Pete rosii pe piele - primul ajutor
  • Vergeturile
  • Foliculita în urma epilării
  • Piloții de avion ar fi mai predispuși la cancer de piele
  • Aluniță sau cancer de piele?
  • Funcţia de „barieră” a pielii - cum o susținem?
  • Uleiul de măsline sau floarea-soarelui poate afecta sistemul de apărare al pielii la bebeluși
  • „Pielea electronică” pentru monitorizarea sănătății
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.