am prietena, dar ma mai mastrubez

28-02-2007
baiatudincasa
Nu este medic/terapeut
baiatudincasa
Am o relatie cu o fata de cateva luni mai precis de 6 luni si pot sa zic ca am contact sexual cu ea cam la 2-sapt si in cuda faptului ca suntem cam nebunatici. nu ma multumesc cu atata si dupa ce pleca la interval de 2-zile maxim incep sa ma masturbez asta o fac cam aproape zilnic exceptand zilele cand sunt la munca. cam ce efect ar putea avea asta am vre-o prb grava sau ce ?
2 comentarii
0
02-03-2007, ora 00:00
oana maria popescu
Identitate neconfirmată
oana maria popescu
Buna ziua. Masturbarea nu este o problema. Probabil reflecta dorinta fata de partenera, mai ales avand in vedere ca actele sexuale sunt la o distanta mai mare decat cea dorita de dvs. Masturbarea nu are efecte negative, decat in cazul in care este singura forma de activitate sexuala si este insotita de incapacitatea de avea acte sexuale cu o partenera. Dar acesta nu este cazul dvs. Masturbarea a fost multa vreme "condamnata" de catre societate, si din acest motiv apar prejudecati legate de ea. Cele mai multe persoane normale se masturbeaza. dr. Oana Maria Popescu
0
02-03-2007, ora 00:00
baiatudincasa
Nu este medic/terapeut
baiatudincasa
Va multumesc foarte mult pentru sfat, as mai avea o intrebare la care ma tot gandesc de mai mult timp inclusiv si partenera mea se gandeste la asta. As dori sa stiu care metoda de contraceptie este mai buna, majoritatea fetelor pe care le cunosc iau pastile, am inteles ca se poate face o injectie in loc sa iei pastile ce efect are aceasta injectie si cat de sterila este aceasta va intreb asta pt ca prietena mea ar dori sa ia anticonceptionale dar nu stie care sunt mai eficace mai ales ca zice ea ca din cauza la pstile te poti ingrasa... ea are 1, 60 si 55 de kg si ai este cam, frica. Va multumesc si astept raspunsul dumneavoastra.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Masturbarea la barbati
  • Mituri despre masturbare
  •