am si eu o mare problema - s-a rupt prezevativul

19-10-2009
alexandru15
Nu este medic/terapeut
alexandru15
salut !sunt alexandru am 17 ani.
acum cateva zile am intretinut relatii sexuale cu prietena mea, am folosit ca metoda contraceptiva prezervativul dar acesta s-a rupt (fara sa bag de seama am continuat actul sexual).prietena mea tocmai depasise perioada menstruatiei cu o zi inainte.sunt sigur de faptul ca nu am ejaculat.dar atunci cand ma excit din penis se scurge o secretie transparenta putin vascoasa(tin sa precizez ca nu este sperma.am citit tot pe internet si cred ca se numeste lichid seminal.nu stiu sigur)acea secretie era in interiorul prezervativului si automat pe penisul meu.sunt foarte speriat !prietena mea poate ramane insarcinata?va rog sa raspundeti intrebarii.
4 comentarii
0
19-10-2009, ora 22:38
alexandru15
Nu este medic/terapeut
alexandru15
nu ma poate ajuta nimeni????
0
19-10-2009, ora 23:28
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
dacă are ciclul regulat atunci nu era perioadă fertilă şi deci sunt şanse mici să fie gravidă mai ales că nu ai ejaculat. fiţi atenţi de acum înainte şi puneţi corect prezervativul (pe penisul în erecţie cu grijă să nu rămână aer şi grijă la lubrifierea fetei)
0
20-10-2009, ora 15:14
alexandru15
Nu este medic/terapeut
alexandru15
iti multumesc mult Iulia!dar totusi?inca am ramas cu nelamurirea:, , acel lichid care secreta din penis" este lichidul seminal?este normal?si inca o intrebare :D
daca sunteti draguti :*...:
este normal ca in urma scurgerii acelui lichid penisul sa nu mai fie erect si sa intre in stare flagela?
daca aveti pareri mai ferme in legatura cu problema mea va rog sa comentati[:-s]. [:( ]
have fun
0
30-08-2017, ora 22:46
Alesia86
Nu este medic/terapeut
Alesia86
Daca aseara am avut contact sexual si prezervativul sa rupt, azi am luat la pranz pastila de a doua zi si acum iar s a rupt, trebuie maine sa iau alta, e la 10 zile de la prima mentruatie
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici