Am simptome de sarcina... sunt insarcinata ?

14-07-2011
ZDaiana
Nu este medic/terapeut
ZDaiana
Mi-am inceput viata sexuala de mai putin de un an, este foarte activa, dar in ultimele 5 luni nu am mai avut nici un contact.De 9 zile mi'am reinceput acea viata activa !Se poate ca din aceasta cauza ca ciclul menstrual sa mi se deregleze ?Consider ca mi-a intarziat vreo 5-6 zile.Mentionez ca prima data dupa 5 luni de pauza am facut sex protejat de vreo 3 ori apoi neprotejat si ultimul contact a fost protejat.NICIODATA nu si-a dat drumul in mine, chiar daca am facut-o protejat sau nu.Mai mentionez si ca de vreo 3 zile am greturi si pofte mai ales o pofta de somn incredibila...spuneti'mi sincer si cat mai clar daca pot fi insarcinata !!Oricum o sa fac un test peste o saptamana sa ma conving si eu... !
5 comentarii
0
14-07-2011, ora 19:54
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
s-ar putea..
0
14-07-2011, ora 20:10
lory italia
Nu este medic/terapeut
lory italia
parerea mea e ca esti insarcinata
tu zici ca te-a protejat ca nu si-a dat drumul in tine(ca te-a ferit)
multe femei au ramas gravide din fereala
prezervativul e cea mai buna solutie in caz ca nu vrei copii sau boli cu transmitere sexuala
0
14-07-2011, ora 22:58
DenisaBrit
Nu este medic/terapeut
DenisaBrit
Poti fi insarcinata! Greata, pofta crescuta de mancare si somnul sunt printre primele semne ale unei sarcini.Chiar daca nu si-a dat drumul exista sanse sa ramai insarcinata.Cel mai bine este sa faci un test de sarcina ca sa te convingi.
0
17-07-2011, ora 17:50
utilizator_106712
Nu este medic/terapeut
utilizator_106712
Parerea mea e ca poti ramane insarcinata daca ai facut sex neprotejat deoarece nu e neaparat sa ejaculeze in tine. Inainte de ejaculare exista o picatura numita picatura placerii la barbati, iar aceasta contine numerosi spermatozoizi din cate stiu. dupa cum ai spus si tu fa un test si verifica;). Si fa sex protejat pentru ca te scapa de multe;).
0
30-07-2011, ora 15:56
ZDaiana
Nu este medic/terapeut
ZDaiana
UPDATE!
Menstruatia mi-a intarziat 17 zile si consider ca din cauza pauzei de 5 luni.Mi-a venit pe 22 si mi sa terminat pe 28, dupa ce m-am gandit ca as putea fii insarcinata, nu am mai avut nici un contact sexual si astazi sau maine imi voi face testul.Sper sa iasa negativ !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sunt însărcinată?
  • De ce întârzie menstruația?
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •