am uitat 2 pilule! urgent!

23-11-2009
Simina21
Nu este medic/terapeut
Simina21
Bună ziua !folosesc Diane 35 de 2 luni...luna aceasta am uitat pilula nr 6.am luat-o a 2 a zi împreună cu pilula nr 7 (atunci mi-am dat seama)Timp de 5 zile nu am avut contacte !doar in a 6 zi de la ispravă, eu si prietenul meu am avut contacte neprotejate!menţionez că nici înainte de a uita pilula nu am avut contacte neprotejate !Vă rog frumos sami spuneţi dacă există posibilitatea sa fiu însărcinată ?vă mulţumesc
4 comentarii
0
23-11-2009, ora 13:28
Simina21
Nu este medic/terapeut
Simina21
Scuze.titlu corespunzător era :Am uitat o pilula !
0
23-11-2009, ora 14:08
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Stai linistita ca nu se intampla nimic!
0
23-11-2009, ora 19:32
Simina21
Nu este medic/terapeut
Simina21
Mersi jaquelinne!sper sa fie asa. :-ss
0
25-11-2009, ora 13:55
creationski
Nu este medic/terapeut
creationski
Va rog sa ma ajutati intr-o problema. As avea nevoie de sfatul unui, medic sa fiu sigura.
Am uitat si eu sa iau doua pastile, aseara si alaltaseara. Sunt in prima saptamana a foliei, a 5-a si a 6-a zi, am uitat sa iau. Contact sexual am avut doar aseara, dupa o pauza de o saptamana.
Va rog, spuneti-mi dak chiar e nevoie de pastila de urgenta, nu as vrea sa imi vina iar ciclu, deabia s-a terminat.:((
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul