am uitat o pastila

17-06-2010
gabytssu
Nu este medic/terapeut
gabytssu
am uitat sa iau pastila o zi, am luat o a2-a cand odata cu cea care trebuia sa o iau in ziua aceea.problema e ca am niste scurgeri, niste picaturi cam multe de sange. Ce fac? le iau in continuare, pentru ca marti le termin.?
multumesc.
4 comentarii
0
17-06-2010, ora 22:10
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Daca, in mod normal, le terminati marti ar fi preferabil sa faceti pauza de 7 zile acuma. Dupa care incepeti folie noua, ramanand restul pastilelor neluate pentru atunci cand veti avea nevoie de ele. La mare, ca sa amanati sangerarea cu cateva zile, de exemplu.

In caz contrar, "ciclul" se va bramburi si mai mult.
0
18-06-2010, ora 06:31
gabytssu
Nu este medic/terapeut
gabytssu
va multumesc mult de tot, nu mi s a mai intamplat sa uit sa o iau si mai ales sa am scurgerile astea.
O zi buna si va multumesc
0
18-06-2010, ora 17:13
gabytssu
Nu este medic/terapeut
gabytssu
poate sa fie din cauza k am urmat un tratament cu antibiotice ?
0
26-06-2010, ora 19:59
gabytssu
Nu este medic/terapeut
gabytssu
mi am facut si un test de sarcina pana la urma ca sunt cam speriata :)
Ultimul contact l am avut pe 9, pe 14 am uitat sa iau pastila...a doua zi le am luat pe aman2 ca asa stiam, si dupa mi ai raspuns dvs sa fac o pauza..dde pe 17pana pe 24 am facut o pauza pe 25 m am apucat de ele. E defapt vreo problema sau doar imi fac eu o mie de griji aiurea ?
E de la stresu la care am fost supusa in ultima luna cu sesiunea...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul