Amânare menstruație, va roggg

08-07-2017
Andreea9791
Nu este medic/terapeut
Andreea9791
Bună. Sunt convinsa ca s-a mai discutat, dar nu reușesc sa găsesc topicul, membru nou fiind, asa ca dacă ma ajutați v-aș fi recunoscătoare.
Anul trecut, menstruație in concediu..horror. As vrea sa evit vara asta. Nu iau AC, dar ma gândeam sa ma apuc de luna asta (Karissa am cumpărat), din prima zi de menstruație, pe 11, și sa nu întrerup cele 7 zile. Am 37 ani, 2 copii, sănătoasă.. Functiuneaza? Dpdv al efectelor secundare ar trebui sa îmi fac probleme? Aveți soluții mai eficiente?
Mulțumesc
2 comentarii
0
10-07-2017, ora 14:03
Dr. Moise Oana
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Moise Oana
Functioneaza daca nu opriti tratamentul pana va intoarceti din concediu, apoi vine menstra in 3-4 zile dupa ce le-ati oprit. Atentie daca sunteti fumatare sau cu risc de tromboze venoase (daca aveti trombofilii) e bine sa luati in acelasi timp cate un aspenter/zi pentru a reduce riscul de formare a cheagurilor de sange in circulatie!
0
11-07-2017, ora 10:17
Andreea9791
Nu este medic/terapeut
Andreea9791
Mulțumesc mult
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum să-ți întârzii menstruația pentru câteva zile?
  •