amenoree... si imi doresc mult un copil

08-06-2007
freya
Nu este medic/terapeut
freya
buna am 25 ani si am ciclu menstrual dereglat adica am la 2 3 luni.eu si sotul meu ne dorim un copil f.mult.mi-a prescris doctoru orgametril dupa cateva pastile imi vine ciclu dar urmatoarea luna dca nu iau nu vine.va rog sa ma ajutati cu un tratament.sunt casatorita de 3 ani si sunt disperata ca nu pot ramane insarcinata..multumesc
3 comentarii
0
10-06-2007, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Un consult homeopatic ar fi foarte indicat in cazul dv.
0
03-08-2009, ora 15:46
griguta
Nu este medic/terapeut
griguta
Buna ziua, am o prietena care are 51 ani, este la menopauza de 3 ani, de trei luni de zile ii vine din nou ciclul, din trei in trei saptamani saptamani. Test Papanicolau a iesit C2. Imi puteti spune daca este grav? Medicul i-a spus ca trebuie sa faca un chiuretaj bipsic daca ii mai vine din nou ciclul dar ea nu vrea. Imi puteti spune cum o pot ajuta?
0
08-02-2012, ora 17:41
vasiliuaur
Nu este medic/terapeut
vasiliuaur
buna.. am si eu o problema ciclul imi vine regulat cam la aceasi data ultima mendtruatie a fost pe 23 dec am facut 2 teste au iesit negative am fost la ginecolog si mia spus ca e doar o infectie urinara si mia prescris orgametril sa iau 3 zile cate 4 pastile iau dupa 10 zile ar trebui sa imi vina ciclul... dar eu ma simt f rau am greturi is constipata sanii ma dor si is mai fermi... nu ar trebui sa fac o ecografie ca sa fiu sigura k e totul ok inainte sa incep tratamentul cu orgametril??
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce întârzie menstruația?
  • Caracteristici ale ciclului menstrual ce ridică semne de întrebare
  • Când menstruația e considerată anormală și ar trebui să te adresezi medicului
  • Ciclul de două ori pe lună
  •