Ameteli, tiuit in ureche

21-06-2017
Alina11i
Nu este medic/terapeut
Alina11i
Acum cateva luni am avut anemie si intr-o zi m-a luat ameteala. De atunci am inceput sa am ameteli care nu mi treceau nici ziua. Am fost la probe vestibulare si mi s-a spus ca nu am vertij. Am avut si o perioada in care imi tiuiau urechile, aveam per in timpul zilei. Am pus pe seama neoxigenarii creierului, fapt ce imi iesise la spital in urma analizelor. Am baut un ceai pt circularie cerebrala si pot zice ca mi am mai revenit acum nu stiu daca de la ceai. Acum cand stau intinsa am ameteli de se invarte cu mine casa. Dar doar cnd stau intinsa. Intr o noapte m am trezit de la ameteli+aud un sunet vajait in urehea dreapta in fiecare noapte. Mentionez ca am si spondiloza cervicala. De la ce poate fi?
Am 26 ani si tensiunea 12.8. Am avut si atacuri de panica de la ameteli si mi s-a ridicat o data tensiunea la 15...
2 comentarii
1
21-06-2017, ora 19:50
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
tot ce tine de cerebral. vedere, auz, memorie, ametelile si depresia..au legatira cu Circulatia cerebrala si Oxigenarea. Toate au legatura cu Calitatea sangelui.. responsabil pentru calitatea sangelui este starea tractului digestiv, intestine, ficat...si sangele se face din ceea ce pui in farfurie... trebuie sa fie cat mai variat si usor digerabil..ca organismul sa poate sa.si asimileze nutrientii necesari
0
21-06-2017, ora 21:59
Alina11i
Nu este medic/terapeut
Alina11i
Sa inteleg ca imi sugerati sa am grija si la ceea ce mananc. Mai vroiam sa precizez: Uneori tot in urechea dreapta in care aud zgomote in fiecare noapte am si senzatia de plenitudine si durere si mi s-a intamplat intr-o noapte sa simt ca si cum ar pulsa ceva in ureche..desi la control orl nu mi-a iesit ca as avea ceva
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.