Amigdalectomie prin coblatie
Bună ziua, pe data de 14 am facut amigdalectomia prin coblatie si pe 15 m am externat si medicul mi-a spus sa iau antibiotic doar daca ma doare mai tare gatul după intervenție. Durerea se resimte si imi este greu sa beau si apa, nu am facut febra sau sa imi apara pete albe pe limba sau gat ce mi ar spune ca am facut candidoza. Trebuie sa iau antibiotic daca tor ma doare gatul? Durerea nu trebuia sa se mai diminueze din intensitate? In cazul dumneavoastră cum a fost? Dupa cat timp ați luat antibiotic?
1 comentarii
o vindecare completa dureaza 3 saptamani...
durearea poate dura 2 saptamani
durearea poate dura 2 saptamani
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 5scoaterea amigdalelor reprezinta chiar o solutie?
- 13Amigdalectomie sau nu ?!
- 7secretii nazale
- 18mi-am scos amigdalele acum 5 zile iar aseara am manat fooatre multa inghetata
- 4amigdalectomie-aslo 886
- 3dupa operatia de amigdalia am senzatie de voma
- 5mi-a scos si amigdalitele dar tot simt ceva in gat ca un nod este posibil sa recidiveze?
- 10durere dupa scoatere amigdale
- 3De ceva timp, in partea stanga a peretelui gatului ma cam irita
- 2Sa-mi scot amigdalele?
- 0amigdalectomie acum 2 saptamani
- 4eliminarea amigdalelor
- 1Amigdale imflamate
- 2Operatie de amigdalita
- 3Amigdale nu demult scoase
- 0Gaura langa uvula
- 1Scoaterea amigdalelor
- 3Adenoamigdalectomie si apnee copil 2ani si 7 luni
- 1Am facut o operatie de amigdalectomie prin coblatie
Mai multe informații despre: amigdalectomia
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: