Amigdalita cronica acuta

15-03-2021
Andreeacrucer
Nu este medic/terapeut
Andreeacrucer
Efectiv nu stiu ce sa mai fac, de 2 ani și 2 luni am episoade aproape lunare de amigdalita cronica, anul acesta m am confruntat cu 11 episoade, am încercat, augumentin, klacid, zinat, azitromicina, pastile de gat pe toate aproape, isoprisosin, bronhovascom, polygema, propolgema, loroblis, pastile pe baza de propolis, am luat suplimente de vitamine toate recomandate de medici, în urma analizelor nu a ieșit decat aslo 260, la exudat nimic, la 4 medici am mers doar unul a spus ca va trebui sa ma operez doar ca acesta nu opera, nu putea, mi a recomandat alt medic care acesta a spus ca nu are ce sa opereze, specific ca fiecare episod a debutat cu febra moderata, frisoane, diaforeza, nu stiu ce sa mai fac simt ca înnebunesc, am facut analize la glanda tiroida, la reumatologie nu a ieșit ceva grav, va rog dacă s a confruntat cineva cu asa ceva sa îmi răspundă, chiar nu stiu ce sa mai fac ! Miercuri merg din nou la orl dar nici un medic nu mi a găsit o soluție!
3 comentarii
0
15-03-2021, ora 21:24
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Găsești pe forum sute de postări unde am explicat
1. Gatul, Faringele, amigdalele fac parte din tractul Digestiv.. Au acelas nerv. N. Vag și acelas sistem limfatic
2. Inflamația este comuna de la limba la anus
3 nu se poate vindeca gatul decât cu Un regim corect Alimentar. Cu tratamentul Corect a problemelor digestive, ca să nu mai faci reflux gastro esofagian în somn
0
15-03-2021, ora 23:59
Andreeacrucer
Nu este medic/terapeut
Andreeacrucer
Va mulțumesc mult pentru răspuns, am urmat o perioada, în legătură cu alimentația, fara condimente, usturoi, băuturi acidulate, lămâie, lapte, dacă la asta va referiți legat de alimentație, gargara cu apa și bicarbonat, ceai de mușețel la temperatura camerei, nu au avut efect !tin sa menționez ca fumez!
0
16-03-2021, ora 12:52
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
dai clic sus pe denumirea cabinetului
gasesti adresa de hotmail
atasezi poze cu faringele sa vad amigdalele
scrii varsta, inaltimea, Kg
ce tratament ai acum pentru digestie si pentru gat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: