Operatie polipi nazali și amigdalite

08-02-2022
Iryargy22
Nu este medic/terapeut
Iryargy22
Bună! Am o intrebare. De 3 săptămâni am fost cu copilul meu în vârstă de aproape 6 ani la operatie de polipi și amigdale... dupa operatie, totul a decurs bine. Am mers la 10 zile la control.. totul bine.. respira foarte bine..nu mai sforăia..a fost ok..doar ca.. acum 4 5 zile.. din nou.. sforăie noaptea(nu asa tare cum era înaintea operatiei) din nou nu mai poate respira... respira greu.vorbeste greu.. este aproape ca înaintea operației... ce se intampla ? Îmi puteți da va rog niște informații?
4 comentarii
1
08-02-2022, ora 21:08
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Ați mai citit pe Forum ce am scris despre Cauza... De ce se ajunge la operație de polipi și amigdale???
Doar intervenția chirurgicala. Nu exclude și cauza problemei. Deci sunt șanse sa se reinflameze Faringele și cornetele nazale.
Fiindcă este un copil alimentat incorect seara și face reflux gastroesofagian în somn
Găsiți pe forum ce Alimente nu are voie sa consume la cina și după cina
0
08-02-2022, ora 21:51
Iryargy22
Nu este medic/terapeut
Iryargy22
Da. Dar nu este alimentat incorect seara. Nici nu mananca. Doar câte un iaurt... nu stiu de ce. Au fost vreo 2 săptămâni în care foarte bine a respirat..foarte bine dormea.. vorbea foarte bine.. în schimb...acuma este aproape ca înaintea operației. Va multumesc pentru răspuns...Am uitat sa menționez... de 4 5 zile... este și cam răgușit... își pierde vocea, își revine. iar și-o pierde... mi sa spus și de la gradinita... ca acum are voce și dintr-o dată și-o pierde... si iar își revine... si racit nu e...
0
09-02-2022, ora 05:04
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. Acum... Raguseala. Inflamațiile ușoare pe faringe sa asociază cu Omicron
Trebuie făcut test.
2. Trebuie sa știți ca, Toate Lactatele se digera Doar prin fermentare. Baloneaza. Și nu se consuma Niciodată la cina. Fiindcă în somn pot favoriza un reflux
Doar la mic dejun se consuma lactate
0
09-02-2022, ora 07:53
Iryargy22
Nu este medic/terapeut
Iryargy22
Test i-am făcut... e negativ. sper sa nu aibă legatura cu operatia.. cum nasul e atata de înfundat ca înaintea operației de câteva zile!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: