analize sange

12-04-2007
viper
Nu este medic/terapeut
viper
am facut analize la sange, iar la rezultate ma ingrijoreaza urmatoarele valori care erau incadrate pe foia de rezultate.
(sunt femeie)
ALANINAMINOTRASFERAZA (chimie uscata). 80 U/L
ASPARTATAMINOTRANSFERAZA(chimie uscata). 43 U/L
vreau sa stiu care este interpretarea acestor analize.astept raspunsul dumneavoastra.va multumesc
2 comentarii
0
21-04-2007, ora 00:00
Dr. Markus Sorin
Medicina interna, Sighetu-Marmatiei
Dr. Markus Sorin
Semnificatia poate privi o boala cronica hepatica, dar si o crestere tranzitorie dupa un consum de medicamente sau alcool. Trebuie facut gama-GT, Ag HBs, Ac anti-VHC, Indice de protrombina, Proteinograma, colesterol total. Cu aceste rezultate, adresati-va unui gastroenterolog, sau reveniti pe forum.
0
22-06-2012, ora 22:53
ancca28
Nu este medic/terapeut
ancca28
buna ziua. am si eu un baietel de 16 ani si i-am fcaut analizele la sange si sant foarte ingrijorata de cum au iesit : eosinofile 6, 39 hemoglobina 15, 1 hematocrit 43 aslo 600 urobilinogen 2, 0 ce ar vrea sa insemne va rog frumos sa i-mi rasp. multumessc
Adaugă un comentariu / răspuns

23-11-2021, ora 13:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Interpretare analize medicale online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • A fost dezvoltat un sistem cu micro-ace pentru a analiza concentrația medicamentelor din organism
  • Analize uzuale (și interpretarea lor pe scurt)
  • Un nou test de sânge are o predictibilitate mai mare a riscului de boli
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.