analize sifils

26-03-2008
sorin_2008
Nu este medic/terapeut
sorin_2008
am fost diagnosticat acum un an pozitiv la sifilis, am facut 2 serii cu moldamin si doxiciclina...
dupa 8 luni VDTL a scazut la 3* si TPH la 2*... am mai facut o serie de doxiciclina si la 4 luni iarasi am repetat analizele acum stupoare VDRL 4* - 1/4 si TPH 3* 1/1280 mi-ar putea explica cineva ce inseamna asta, inca este laten virusul... este inca transmisbil si prin sarut ?
rog un raspuns urgent.
va multumesc
2 comentarii
0
26-03-2008, ora 00:00
krina.b
Nu este medic/terapeut
krina.b
daca ai vdrl-ul pozitiv inseamna ca inca mai poti transmite boala chiar si prin sarut.Inseamna ca nu ai raspuns la tratament, trebuie sa te duci la medic urgent.
0
10-09-2008, ora 00:00
emanuelas
Nu este medic/terapeut
emanuelas
eu la fel m-am tratat si tot asa mi-a iesit 1/16 si 1/1280, dar medicul mi-a spus ca nu mai am boala, ca-s tratata, dra se negativeaza vdrl-ul mai greu. Mentionez ca am facut 4 cure de moldamin si acum fac una cu penicilina. Am o intrebare -cum se ia doxicilina si cate pastile ?pt ca as vrea sa fac si eu ca nu-mi strica, paote voi scapa o dat de boala asta.of
Adaugă un comentariu / răspuns

23-11-2021, ora 13:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Interpretare analize medicale online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.