anchiloza postfractura... Cum pot sa scap de dureri si sa ma refac?

29-10-2007
doberman
Nu este medic/terapeut
doberman
Am avut mana stanga fracturata, la epifiza radius. Dupa scoaterea gipsului, in urma cu aproximativ trei saptamani, articulatia pumnului era partial blocata. Conform sfatului medicului, am inceput sa fac miscari ale pumnului, in apa calda. Cu toate ca nu fortez, de fiecare data fac intinderi de ligamente, destul de dureroase. Necazul este ca am 57 de ani, iar ligamentele mele au deja probleme. Cum pot sa scap de dureri si sa ma refac?
Ce pot sa fac in situatia mea, pentru a ma reface?
3 comentarii
0
10-11-2007, ora 00:00
olimpus2007
Identitate neconfirmată
olimpus2007
La varsta dv., in astfel de cazuri, va recomand sa faceti balneoterapie macar o data pe an.Rezultate excelente sunt obtinute la statiunea Herculane la profesorul Gogalteanu.
0
14-12-2007, ora 00:00
silviuberlusconii
Nu este medic/terapeut
silviuberlusconii
o cura de fizioterapie poate da rezultate foarte bune si ceva gimnastica medicala, rezultatul e garantat
0
06-09-2009, ora 13:48
dejawu
Nu este medic/terapeut
dejawu
daca fractura nu a fost trata corect poti sa faci 1000 de bai si vizite la fizioterapeuti si bale herculane.intraba-l pe doctor sa iti spuna exact unghiurile finale comparate cu calalta mana.asta daca stie sa le masoare.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul