anexita cronica+ S.O.P+ infectie urinara si genitala.

25-10-2011
red_rose
Nu este medic/terapeut
red_rose
Am toate cele scrise la subiect:(
Cu 2 ani in urma imi lipsea ciclul citeva luni, aveam dureri groaznice in reg. pelviana si la ovare...am mers la ginec, am facut ecografie, am dat analize hormonale si a iesit ca am chisturi la ambele ovare, Sindromul ovarelor polichistice si testosteronul marit un pic...am dus tratament cu Siofor citeva luni, am facut eco, apoi pauza de tratament, apoi iar pastile si intr-un sfarsit nu mai aveam chisturi si ciclul a revenit..durerile de oavre au trecut dar pelviene nu..dupa asta nu am mai luat nimic pina acum, nici nu am dat analize...
Acum 1, 5 luna in urma am avut mancarimi puternice la vagin si urinam ft des, am mers la ginicolog, a zis deodata ca am candida..am dat doar analiza de frotiu, mi-a dat tratament pt candida si oritaxim injectii, am luat astea si in 2-3 sapt au trecut mancarimile doar, insa prob urinara o am si acum, urinez pina la 20 ori pe zi uneori si am peretii vezicii ingrosati si in vagin am inflamatie, vad rosu la intrare...am dat si analize de chlamydia, ureaplsma si toate au iesit negative, era si de asteptat pt ca relatii nu am avut inca...cel de familie mi-a mai dat si antibiotice pt infectie urinara insa fara urocultura si nu a trecut nimic, s-a agravat din contra...la analiza generala au iesit leucocite.
Am decis sa merg la alt medic ginicolog ca ultimul nici nu s-a uitat la mine cind iam zis ca dupa trat lui nu a trecut nimic...
si in sfarsit acest giniclog nou mi-a luat frotiu si analiza din uretra si a zis ca am infectie in ambele si sa dau urocultua si examen citobacteriologic si le voi da vinerea asta si mi-a mai facut si ecografie si mi-a spus ca ovarul stang are aspect micropolichistic si de asta ma doare des, chiar asa si este...am si anexita cronica pt care primul medic nu mi-a precris nimic..
dupa rezultatele analizelor de vineri voi vedea ce am cu vezica si vaginul si imi va da tratament si antiinflamatoare pt ovare...dar intrebarea mea e, ce ma mai fac cu anexita asta? ca tare aiurea e uneori cind ma doare ca nu pot merge...cu anexita, S.O.P, infectii diferite o sa pot avea copii? :(
Am nevoie de un rs, vreau sa stiu cu ce sa incep mai inatai, ce e mai grav si daca netratarea acestora duce la infertilitate :)
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.