anomalii ale scaunului, dureri lombare

19-11-2008
ticu66
Nu este medic/terapeut
ticu66
scaune dese de culoare negricioasa. Dureri de spate (lombare) permanente. Folosesc Kosmodysk de circa 10 zile pt ameliorare dar nici un remediu. Sunt sofer de profesie. Am nevoie de sfatul dvs. Va rog ajutati-ma. Va multumesc anticipat.
3 comentarii
0
19-11-2008, ora 17:57
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
durerile lombare cred ca sant din cauza profesiei iar scaunele negricioase...nu prea stiu ce sa zic..Au un miros mai deosebit?De cat timp le ai?Ai mancat ceva care ar putea sa coloreze scaunul asa?
0
19-11-2008, ora 19:09
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Ticu..
problema poate fi mult mai grava decat dureri din cauza profesiei..
scaun de culoare negricioasa vorbeste despre hemoragii interne.. care poate fi de la ulceratii sau o formatiune tumorala.. lucru care explica si durerile de spate.
Mergi cat mai urgent la Chirurg la consultatie.
0
19-11-2008, ora 20:32
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Scaunele nu au legatura cu durerea de spate. Ele sunt expresia unui ulcer gastro-duodenal, pot fi asa din cauza alimentatiei sau poate ca urmezi un tratament cu fier. Durerile lombare sunt , asa cu zice si morena, din cauza profesiei.Urmeaza sfatul dr. Valeriu si mergi la un chirurg.Numai bine!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tratamentul chiropractic pentru durerile lombare asociat cu ameliorări neînsemnate
  • Tratament mai puțin invaziv - eficient pentru durerile lombare
  • Sfaturi pentru persoanele cu dureri lombare
  • Exerciţii recomandate pentru durerea lombară
  • Care este poziția corectă pentru a ridica o greutate?
  • Gestionarea durerilor lombare printr-o nouă abordare
  • O tehnică moleculară ar putea fi dezvoltată pentru a obține un diagnostic mai rapid pentru pacienții cu dureri de spate
  •