anticonceptional Karissa si protectia..

06-03-2009
kandika
Nu este medic/terapeut
kandika
Buna
Am inceput sa iau anticonceptionale Karissa, chiar din prima zi de menstruatie. Intrebarea mea este : sunt protejata deja dupa terminarea ciclului, deci aproxiamativ dupa a 7-a pastila?
Va rog un raspuns.
4 comentarii
0
06-03-2009, ora 17:36
Dr. Bociu Crina
Obstetrica-ginecologie, Londra
Dr. Bociu Crina
da
0
06-03-2009, ora 17:49
kandika
Nu este medic/terapeut
kandika
multumesc. Si inca o intrebare. Daca dupa terminarea celor 21 de pilule nu-mi vine menstruatia doar in a 4-5 a zi in aceste zile sunt protejata? Sau trebuie sa folosewsc si alte metode de contraceptie?
0
22-03-2009, ora 20:13
ann17
Nu este medic/terapeut
ann17
esti protejata si in cele 7 zile pauza
0
13-04-2009, ora 13:28
dianaaaa
Nu este medic/terapeut
dianaaaa
buna ziua!am si eu o nelamurire cu privire la efectul anticonceptionalelor:am luat o 21 de zile pastilele da in a 12-a zi am omis una iar urmatoarea zi am avut contact neprotejat.Eu nu am mai luat pastila knd mi-am adus aminte ci in modul in care il luam normal.Este sansa sa raman insarcinata?am nevoie de rasp urgent, va rog...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul