anticonceptionale
Buna seara, in ultima luna mi-a venit menstruatia de doua ori, pe 8 si pe 13, m- am hotarat sa iau macar 3 luni anticonceptionale poate asa ma voi regla.Pe data de 5.07 am inceput sa am simptome plus o sangerare ca si cum mi-ar veni ciclu, deci am inceput sa iau logest insa pe 6.07 nu a mai curs nimic.Nu am stiut ce sa fac asa incat am continuat sa iau pastilele.Ce se intampla daca continui sa iau pastilele si nu a fost ciclu, sunt protejata daca am contact sexual?
2 comentarii
Buna Dana, daca ai ciclurile foarte neregulate practic nu stim in ce zi a ciclului ai inceput tratamentul deci va trebui sa folosesti protectie suplimentara (prezervativ) timp de 7 zile in paralel cu anticonceptionalele. Dupa aceea esti protejata si urmezi tratamentul normal (21 + 7 zile pauza daca sunt anticonceptionale combinate, nu ai mentionat numele lor).
Buna ziua, multumesc pentru raspuns.Logest sunt anticonceptionalele pe care le iau.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 47cum actioneaza Mercilon?
- 3Melleva - informatii
- 5sa fie totusi sarcina sau vreo dereglare hormonala provocata de anticonceptionale?
- 4anticonceptionalele sunt daunatoare?
- 3pauza la anticonceptionale 3 ani... pot sa le reiau?
- 7administrare yasmine
- 5Ce se poate intampla? sunt riscuri de a ramane insarcinata?
- 7karissa+ augumentin+ oscilococcilum, va rog ajutati-ma:( !!!
- 4urmatorul blister cand il incep?
- 2Am nevoie urgent de un raspuns in leg cu anticonceptionalele
- 5sunt foarte ingrijorata.. pot fi insarcinata?
- 2acnee provocata de mercilon?
- 7O nelamurire: nu a mai facut pauza, e insarcinata?
- 6risc sa raman insarcinata?
- 6daca iau o saptamana anticonceptionale si dupa le intrerup imi va veni menstruatia?
- 4anticonceptionale
- 0Anticonceptionale luate cu intarziere !
- 0Epilepsia si pilulele anticontraceptive
- 1Pentru un chist hemoragic mi s-au prescris anticonceptionale
- 0Anticonceptionale intr-o zi oarecare
Mai multe informații despre: Administrarea contraceptivelor
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
