anticonceptionale diane35

24-08-2012
cristinaa1
Nu este medic/terapeut
cristinaa1
buna ziua..iau anticonceptionale diane 35 de 2 luni..in prima luna menstruatia mi-a venit normal in cele 7 zile de pauza..insa luna aceasta, sunt deja in a 5a zi de pauza si menstruatia nu a aparut..am avut 2 contacte cu prietenul meu care si-a dat drumul in mine cand eram spre sfarsitul blisterului de 21 de pastile..tin sa mentionez ca am luat toate pastilele in fiecare zi, la aproximativ aceiasi ora..credeti ca exista risc de sarcina ? sunt foarte ingrijorata si nu stiu cum sa procedez sa incetez tratamentul sau sa continui cu el chiar daca nu mi-a venit menstruatia??? va rog ajutati-ma ! multumesc anticipat.
1 comentarii
0
24-08-2012, ora 16:22
al1nush2006
Nu este medic/terapeut
al1nush2006
poate sa iti vina ciclu in oricare din cele 7 zile de pauza, mai asteapta.nu cred ca exista risc de sarcina daca ai luat pastilulete corect, si nu ai luat ceva care sa interactioneze cu ele.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul