anticonceptionale intrerupte!!!

15-04-2009
vicc
Nu este medic/terapeut
vicc
buna, am mare nevoie de parerile voastre, va rog sa imi raspundeti!!!pe data de 2 aprilie am inceput sa iau anticonceptionale milligest, prescrise de doctor. pe data de 5 aprilie mi s-a terminat menstruatia (m-a tinut cam putin in comparatie cu celelalte luni) si am avut contact cu ejaculare.pe 6 aprilie am intrerupt anticonceptionalele pentru ca ma simteam f rau de la ele (dureri de cap si ameteli puternice). de atunci nu am mai avut niciun contact.
am mai fost protejata, tinand cont ca spermatozoizii traiesc cateva zile, dar totusi eram in perioada nefertila.
6 comentarii
0
15-04-2009, ora 10:20
dear
Nu este medic/terapeut
dear
anticonceptionalele te protejeaza abia dupa 10 zile de cind incepi sa le iei de la ele nu ai fost protejata atit doar ca erai in perioada nefertila.
0
15-04-2009, ora 10:48
vicc
Nu este medic/terapeut
vicc
si in perioada nefertila care sunt sansele sa raman insarcinata!?
0
15-04-2009, ora 11:03
dear
Nu este medic/terapeut
dear
sunt slabe sansele in mod normal ramii insarcinata cind se produce ovulatia in a 14-a zi a ciclului menst. asta daca ai menstruatia regulata si depinde de fiecare organism in parte
0
15-04-2009, ora 11:24
vicc
Nu este medic/terapeut
vicc
pai eu aveam menstruatia regulata, dar acum o luna jumatate am luat postinor si mi s-a dereglat putin.totusi, prima zi dupa mentruatie nu e perioada fertila oricat de neregulata e menstruatia, nu-i asa!?
0
10-12-2015, ora 09:46
10112015
Nu este medic/terapeut
10112015
Buna ziua, am 24 de ani si am luat anticonceptionale de 6 ANI, nu am copii si de o saptamana am decis sa le opresc, acum am dureri de burta si de spate, nu stiu daca e normal, astept raspunsul dumneavoastra, multumesc
0
30-12-2015, ora 02:12
Daniela23@
Nu este medic/terapeut
Daniela23@
Bună seara.am şi eu o problema.am luat anticoncepţionale yasmin timp te un an în luna august le-am intrerupt.iar pe 17 decembrie le-am început iar...Am început în prima zi de ciclu normal cu se încep primele 4 zile am avut ciclu normal iar apoi forte putin dar de atunci pana acum tot îmi curge cate puţin sunt 13 zile de knd îmi curge.nu mult dar îmi curge.am si dureri de burta si usturime jos.sunt speriata.e normal?şi lunile în care nu am luat anticoncepţionale am avut o scurgere alba uneori brinzita mai abundenta şi mancarimi.am fost la medic aici în germania şi mia spus ca e normal după ce am întrerupt pastilele sa fie asa.mia dat canesten gin ovule. Dar nu sa schimbat nimic.va rog sa îmi răspundeţi sunt speriata nu ştiu ce sa fac sa mai iau pastilele sau sa le intrerup?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce e de facut daca sunt omise pilule anticonceptionale
  •