Anticonceptionale Logest si sexul

36 comentarii 1 2
0
31-08-2010, ora 18:16
georgyka25
Nu este medic/terapeut
georgyka25
sunt noua in, , arta anticonceptionale si tin sa va intreb: exista vreo problema daca am luat logest fara a consulta parerea unui medic?
0
10-02-2013, ora 19:18
Bianca-Valentina
Nu este medic/terapeut
Bianca-Valentina
Buna ziua !
Am si eu o intrebare: Am luat timp de jumatate de an anticonceptionalele Karissa, prescrise de medicul ginecolog, dar fara nicio analiza, urmate de o pauza de 2 luni. Acum am de gand sa iau din nou anticonceptionale, dar Logest. Este o neregula in asta?
0
26-02-2013, ora 18:05
Bianca-Valentina
Nu este medic/terapeut
Bianca-Valentina
Buna ziua !
Am si eu o intrebare, daca se poate... Am incetat sa iau Karissa printr-o pauza de 2-3 luni, iar luna asta la prima zi de menstruatie am luat Logest. Ideea e ca mi-a trecut menstruatia si sanii tot ma dor, fiind foarte tari/fermi + ca la ultimele contacte sexuale am o usturime profunda la nivelul organului genital...incat am impresia ca este vorba de arsura sau ceva de genul. Aveti idee daca acestea au legatura cu schimbarea anticonceptionalelor si ce se poate face? Multumesc anticipat, o zi superba !
0
19-02-2015, ora 18:15
andreea1512
Nu este medic/terapeut
andreea1512
Buna am si eu o întrebare iau logrst de 11 zile si azi am avut o pata de sânge tin sa mentionez ca am născut in decembrie.este ceva grav ?ăst răspuns cat mai repede va rog mullllt ultima menstruatie a fost de pe 27 pana pe 31
0
20-02-2015, ora 23:17
andreea1512
Nu este medic/terapeut
andreea1512
Un răspuns va rog...
0
08-02-2023, ora 20:41
Claudiamarrr
Nu este medic/terapeut
Claudiamarrr
Buna seara am ovare micropolichistice și mi s au recomandat anticoncepționalele logest și plicuri inogest și am o săptămână de când am început pilulele și mă doare tare piciorul stâng ar putea fii de la acestea ??
Adaugă un comentariu / răspuns
36 comentarii 1 2

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tipuri de contraceptive combinate disponibile in Romania
  • Schimbarea metodei contraceptive
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Greseli in administrarea contraceptivelor
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • Contraceptivele hormonale pot crește riscul de depresie
  • Contraceptivele hormonale cresc riscul de suicid?
  • Greșeli în utilizarea pilulelor anticoncepționale
  •