Anticonceptionale pt acnee!!!

16-05-2015
blue0212
Nu este medic/terapeut
blue0212
Buna ziua, la recomandare medicului dermatolog si din cauza acneei am hotarat sa iau anticonceptionale diane35 desi sunt impotriva lor. Am luat primele 3 zile iar in astea 3 zile mi-au iesit o gramada de cosuri mari si dureroase motiv pt care de frica sa nu ma umplu de ele le-am lasat, am zis ca pentru aatea 3 zile in care le-am luat nu ma va afecta.Dar acum dupa 5 zile mi-a venit iar menstruatia stiam ca exista posibilitatea asta din cauza dereglarii intrebarea mea este daca se regleaza dupa aceasta luna ca a venit de 2 ori sau este ceva grav ca a venit dupa o saptamana iar nu stiu daca sa il las singur sa se regleze sau trebuie sa iau alte masuri? multumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici!
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tipuri de contraceptive combinate disponibile in Romania
  • Acneea la bebeluș
  • Influenta alimentatiei asupra dezvoltarii acneei
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • Coșurile (acneea)
  • De ce apar coșurile (acneea)?
  • Antioxidanții din struguri eficienți împotriva acneei
  • Cum procedezi dacă ai uitat o pilulă anticoncepțională?
  •  
     
     
    Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.