Anticonceptionale si diaree

06-10-2013
Sonia2
Nu este medic/terapeut
Sonia2
Buna seara. As avea si eu o intrebare... sunt in a doua luna in care iau yasmin si respectiv la a4-a pastila din acest blister. Ieri seara am luat yamin la ora 22:00 ca in fiecare zi de cand am inceput sa iau. Dimineata am avut diaree dar foarte putin. Pe la amiaza am mai avut iar si si atunci foarte putin. Azi dupa ce am luat pastila la ora 22:00, cam la o ora si jumatate am avut diaree destul de severa si am luat inca o pastila. Credeti ca sunt protejata in continuare? Trebuie sa ma protejez suplimentar si urmatoarele 7 zile dupa cum scrie in prospect? Va multumesc!
9 comentarii
0
08-10-2013, ora 21:52
vikitoria
Nu este medic/terapeut
vikitoria
Nu trebuia sa luati inca o pastila trebuia sa asteptati pana in ziua cealalta sa va luati la ora care va-ti planificat-o de la inceput.pana aveti diaree incercati sa nu intretineti relatii sexuale caci poate sa scada efectul anticonceptionalelor.
0
09-10-2013, ora 07:48
Danna86
Nu este medic/terapeut
Danna86
Buna ziua. Gastroprotectul capsule taie efectul ac? Am vazut ca are in compozitie si 75 mg sunatoare, pe langa alte plante. Astept raspuns urgent, va rog.
0
09-10-2013, ora 13:14
vikitoria
Nu este medic/terapeut
vikitoria
Sunatoarea deobicei nu ii recomandata cand se utilizeaza anticonceptionale.asta depinde si ce anticonceptionale luati.
Incercati sa va adresati medicului ginecolog sau medicului de familie.
0
09-10-2013, ora 13:31
Danna86
Nu este medic/terapeut
Danna86
Artizia iau...ma gandeam ca daca.s capsule, n.are nimic.pai de asta am postat aici, sa aflu parerea unui medic, dar nu raspunde niciunul
0
09-10-2013, ora 14:04
vikitoria
Nu este medic/terapeut
vikitoria
Pai se raspunde cam greu am observat si eu.dar incercati sa sunati la dr de famile si intrebati prin telefon.
0
09-10-2013, ora 14:33
Danna86
Nu este medic/terapeut
Danna86
Multumesc frumos.
0
10-10-2013, ora 13:43
Danna86
Nu este medic/terapeut
Danna86
Am intrebat medicul, a zis ca nu taie pt.ca sunatoarea din Gastroprotect e in concentratie mica plus ca e in combinatie cu alte plante.
0
10-10-2013, ora 15:51
vikitoria
Nu este medic/terapeut
vikitoria
Ma bucur ca ati reusit sa contactati medicul.Va doresc multa sanatate!
0
11-10-2013, ora 07:45
Danna86
Nu este medic/terapeut
Danna86
Multumesc, la fel si dvs.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diaree în fiecare zi - cauze și tratament
  •