anticonceptionale yasmin

05-10-2009
iuuky
Nu este medic/terapeut
iuuky
am si eu o problema...iau ac yasmin iar acum sunt la sf ciclului a 6a zi si imi curge ceva mai maroniu asa...o fi d l ac oare?
3 comentarii
0
05-10-2009, ora 20:06
axiela21
Nu este medic/terapeut
axiela21
e prima luna de yasmin? daca da nu trebuie sa-ti faci griji momentan, poate fi o reactie adversa care dureaza in prima luna de ac. daca nu e prima luna, nu cred ca are legatura cu AC dar e posibil sa fie scurgerea de dupa menstruatie, cand se curata uterul. Mai asteapta 2-3 zile si daca nu se opreste fugi la medic.
0
05-10-2009, ora 20:30
iuuky
Nu este medic/terapeut
iuuky
da e prima luna...sper s nu fie d l ac pt k m simt foarte bine q ele!ms axiela21
0
05-10-2009, ora 23:00
axiela21
Nu este medic/terapeut
axiela21
fiind prima luna e posibil sa persiste sangerarile un timp, or sa dispara de la sine. daca citesti prospectul ai sa vezi ca te previne in leg cu aceste reactii adverse.nu intrerupe pastilele decat daca ai dureri sau sangerari prea abundente.
Adaugă un comentariu / răspuns

10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici!
 
 
 
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.