anticonceptionale yasmin cu pauza de 2 luni

42 comentarii 1 2
1
30-04-2013, ora 12:27
orzalaura
Nu este medic/terapeut
orzalaura
Buna ziua ! De o luna iau anticonceptionalele Yasmin la recomandarea medicului ginecolog, mi-a prescris trei tipuri din care a spus sa imi aleg care este mai accesibil ptr mine. Problema este ca am terminat ultima pastiluta ieri si as dori sa schimb aceste anticonceptionale deoarece 20 de ore din 24 am greturi foarte mari si ma dor picioarele foarte rau... Pot face schimbarea fara probleme, dupa cele 7 zile de pauza?
1
09-09-2013, ora 19:06
alynnaalina
Nu este medic/terapeut
alynnaalina
Buna ziua, am un chist pe ovarul drept si am niste dureri imense, ginecologul meu mi-a recomandat pentru "dizolvarea" acestui chist anticonceptionalele yasmin, mi-a zis sa incep din prima zi a menstruatiei, vroiam sa stiu daca le pot lua mai repede deoarece nu mai rezist durerilor...vroiam parerea dumneavoastra va rog ajutati-ma cu un sfat, multumesc !
1
21-10-2013, ora 13:39
mariadanutza
Nu este medic/terapeut
mariadanutza
Buna ziua..I-au anticonceptionale Yasmine pentru cosuri de 3 zile e posibil sa raman insarcinata daca am avut contact sexual?e prima data cand iau anticonceptionale
0
30-10-2013, ora 19:11
palainea.cristina
Nu este medic/terapeut
palainea.cristina
Buna seara!
Am 22 de ani si ieri am inceput sa iau Yasmin contraceptive, la indicatia medicului ginecolog. As vrea sa imi spuneti si mie, la cat timp de la inceperea administrarii contraceptivelor pot avea contact sexual neprotejat? Asta este a doua zi in care le iau. Multumesc anticipat!
Seara buna!
0
09-04-2015, ora 23:40
Georgiana1223
Nu este medic/terapeut
Georgiana1223
Buna seara! Pot incepe tratamentul cu Roaccutane pentru tratarea acneei la recomandarea medicului dermatolog daca nu mi-am facut inca analizele care trebuiau ? Pot incepe tratamentul fara sa folosesc anticonceptionalele de la Yasmin ?? Vreau sa folosesc acest tratament fara sa fiu nevoita sa folosesc anticonceptionale
0
10-07-2015, ora 12:59
anamariat
Nu este medic/terapeut
anamariat
Buna ziua! Am o intrebare: am fost la medicul endocrinolog si mi-a recomandat Diane 35 pentru o acnee insotita de pilozitate excesiva, insa am citit o multime de lucruri neplacute despre acest medicament. Exista oare si alt anticonceptional care sa aiba spectrul si asupra acneei si a hirsutismului? Multumesc!
0
24-08-2015, ora 15:49
alexandra budrica
Nu este medic/terapeut
alexandra budrica
buna ziua am si eu o intrebare.iau yasmin de vreo 6 luni si vreau sa raman insarcinata cat timp trebuie sa fac pauza si sa ma feresc sa nu afecteze sarcina.multumesc
0
28-09-2015, ora 13:32
Alinappp
Nu este medic/terapeut
Alinappp
Buna ziua. La recomandarea medicului am inceput sa beau Yasmin pentru a scapa de chisturi si a avea o menstruatie normal a (este dereglata :) ) dar desi am doua luni de cand le folosesc am dureri de sani mari. Este normal ? Multumesc
0
30-09-2016, ora 14:09
diana.teo89
Nu este medic/terapeut
diana.teo89
Buna.. Am 3 intrebari: am stat in strainatate si am luat anticonceptionale Binovum.. Pot trece la Yasmin fara zilele de pauza? Yasmin poate ingrasa? Pot lua amoxacilina fara sa scade efectul Yasmin? Multumesc!
0
13-10-2017, ora 13:21
Cristy16
Nu este medic/terapeut
Cristy16
buna ziua, am 25 de ani, planificam cu sotul sa avem copii, am primit diagnosticul ovarelor polichistice, mi sa recomandat sa iau yasmin! Intrebarea mea e urmatoarea: voi putea ramine vreodata insarcinata????
0
09-03-2018, ora 17:05
Lyka
Nu este medic/terapeut
Lyka
Buna ziua iau anticonceptionale de yasmine de 5 ani la fiecare 6 luni am facut pauza numai ca anu trecut in noiembrie le-am luat normal in decembrie am facut pauza iar de o lună în ianuarie iar am luat pastilele ultima menstruatie am avut-o pe 28 ianuarie pana pe data de 02.02.2018 la două zile după ciclu menstrual am avut contact ne-am protejat dar ni sa rupt prezervativul ce sanse sunt sa fii ramas insarcinata?Am luat 9 zile dufaston dar nu mi-a venit.am dureri foarte mari de ovare va multumesc anticipat si astept un raspuns
0
04-01-2019, ora 21:59
AMA anonim
Nu este medic/terapeut
AMA anonim
Am si eu o nelămurire, am inceput sa iau anticonceptionalele yasmine de 5 zile si nu stiu cam cat ar trebui să aștept ca sa fiu protejată, sau pot face oricand?
Adaugă un comentariu / răspuns
42 comentarii 1 2

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Schimbarea metodei contraceptive
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Greseli in administrarea contraceptivelor
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • Contraceptivele hormonale pot crește riscul de depresie
  • Contraceptivele hormonale cresc riscul de suicid?
  • Greșeli în utilizarea pilulelor anticoncepționale
  • De ce întârzie menstruația?
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •