Anxietate
Buna seara, este normal să iau 7 pastile pe zii de la Psihiatru, că am probleme bipolare, mi-a dat să iau Dulsevia, Depakine, Olanzapina, Bromazepam, Anxiar, plus picături Haloperidol, va rog să îmi scrieți sincer daca este normal, mie mi se par multe, cică Doza aceasta este pe o luna sau 2, dacă este aici un medic psihiatru rog să îmi scrie, chiar am zis către Domnul doctor statnic, că mi se par multe, el a zis că trebuie să iau așa una luna sau 2, apoi se reduc treptat, la început am luat Tritico și am continuat cu Bromazepam, și acum mi-a scris acel tratament, este normal?
1 comentarii
Buna sear. Da, este normal. In boala bipolara se iau mai multe medicamente, apoi va soate doctorul pe unele. Tineti legatura cu el lunar si nu umblati dv. la tratament.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 28Xanax are aceleasi efecte ca si consumul de droguri sau metadona?
- 17medicamente naturiste sau alopate pt depresie?
- 2Eliceea si Anxiar in combinatie cu Passiflora
- 3Despre Rispolept solutie orala 1mg
- 7Tulburare de panica
- 9Medicamente combinate pentru depresie
- 1Preparat alimentar.Pot/am voie sa-l iau?
- 7Intrebare despre romparkin
- 6Fata amortita si tratament olanzapina...
- 10Mirzaten
- 14Urgent un psiholog - romparkin poate da ciroza!
- 57Brintelix/Trintelix
- 3Rivotril, mirzaten si sanval
- 3Vaccin covid - anxietate
- 0Durere inima De ce
- 10Alprazolam si carbamazepina
- 3Cipralex pentru Toc
- 1Aripiprazol in sarcina
- 2Aripiprazol /aryzalera/ abilify în sarcina
Mai multe informații despre: medicamente psihiatrice
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
