Anxietate

05-12-2022
Cristina22)
Nu este medic/terapeut
Cristina22)
Buna seara! Ma scuzati de deranj dar as mai avea nevoie de un alt punct de vedere. Am inceput tratamentul pentru anxietate la jumatatea lunii noiembrie. Luam dimineata fobiless, bromazepam, convulex, dupa amiaza bromazepam si convulex, seara bromazepam, convulex
Nu ma simteam deloc bine de la Fobiless asa ca de maine il inlocuiesc cu Cipralex. Inca ma simt fara forta, ametesc, ma simt foarte irascibila, si imi este foarte frica sa nu ma ingras foarte tare. Am observat ca de la Convulex am foarte mare pofta de mancare. Ce parere aveti despre acest convulex? La bromazepam am schema ca sa il scad treptat.. maine am zbor de 20 de ore si imi este foarte frica ca nu fac fata… luni incep munca si imi este frica sa nu cad pe jos. Multumesc tuturor pentru raspunsuri!
5 comentarii
1
05-12-2022, ora 22:50
gladys
Nu este medic/terapeut
gladys
Dar de la ce v-a inceput anxietatea de v-a dat atatea medicamente?
1
05-12-2022, ora 23:58
Cristina22)
Nu este medic/terapeut
Cristina22)
Mereu am fost o persoana anxioasa, retrasa si am avut multe traume in copilarie si in ultima perioada foarte mult stres adunat… si am inceput sa ma simt foarte foarte rau.
1
06-12-2022, ora 09:03
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Mai aveti rabdare cu Fobiless-ul pana la 5 saptamani in total. Efectele secundare se vor retrage. Nu are rost sa o luati de la capat cu alt antidepresiv.
15 noiembrie + 35 zile
1
06-12-2022, ora 09:13
Cristina22)
Nu este medic/terapeut
Cristina22)
Dar despre convulex ce parere aveti? Mi ae pare ca sunt foarte multe pastile..
1
06-12-2022, ora 13:36
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Nu sunt multe pastile. Veti ramane pe Fobiless si Convulex cand va stabilizati. Si pofta de mancare se va stabiliza si ea.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: