Anxietate? | Forumul Medical ROmedic

Anxietate?

21-04-2013
Mion
Nu este medic/terapeut
Mion
Salut am 19 ani si de cand eram mai mic tot port o teama/frica cu mine pe unde ma duc
Acum de 2/3 ani nu prea mai ies din casa ma duc asa la o frizerie la bunica odata la 2 luni stau cu parinti comunic cu iei ma simt bine dar cand ies din casa am o teama dar nu mereu
Stau mai mult singur in camera mea la laptop si tv
Cateodata cand ma uit la film vb asa singur cu mine gen frate ce ia facut sau gata la omorat, sau cand ma culc de exemplu imi imaginez cum ma duc eu intr-un club de exemplu si vb cu prieteni ii intreb ce fac si dastea
ESTE CEVA RAU ????ASA VI SE INTAMPLA SI VOUA ROG RASP URGENTE DE LA OAMENI SERIOSI
Sufar de anxietate?
Sau de altceva ?
2 comentarii
0
22-04-2013, ora 07:01
Psiholog Cristian Andrei Nica
Psihologie, Cluj-Napoca
Psiholog Cristian Andrei Nica
Da, este vorba despre o anxietate.
Dacă ai observat că ţi-e teamă de lucruri care nu există sau fără sens, atunci ar fi cazul să-ţi acorzi prioritate ţie mai întâi şi apoi fricilor.
Planifică lucrurile pe care ţi le doreşti, ieşi din casă, fă ce doreşti şi îndură presiunea schimbării puţin câte puţin.
Numai bine
0
08-10-2013, ora 08:01
adriano_the1
Nu este medic/terapeut
adriano_the1
Eu am niste spasme musculare in tot corpul chiar si in zona tamplelor, medici mi-au zis k am spasmofilie, am luat calciu dar degeaba, de cand au aparut spasmele acestea frica am si eu sa nu fie nu stiu ce boala, e posibil sa fie anxietate?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Anxietatea È™i stresul cronic pot creÈ™te riscul dezvoltării tulburărilor psihiatrice
  • DependenÈ›a față de tehnologiile mobile a fost asociată cu depresia È™i anxietatea
  • Anxietatea poate influenÈ›a negativ luarea deciziilor
  • AplicaÈ›ia pentru smartphone care ar putea reduce anxietatea È™i depresia
  • Riscul de anxietate la mame, asociat cu utilizarea intensă a dispozitivelor electronice
  • Tinerii È™i femeile sunt mai predispuÈ™i la anxietate
  •